Yüzdeki Kilolardan Kurtulma Yolları

578 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

İdman ile yüzden kilo vermek mümkün olup en sıkıntı kilo verilen bölgelerden biri olan yüz için yapılan antrenmanlar hayli tesirli sonuçlar verebilmektedir. Yüzden kilo vermenin zorluğu yanı sıra birtakım durumlarda aileden gelen kalıtsal durumlardan ötürü dolgun yanaklara ve yüz bölgesine sahip olunabilmektedir. Yüzden kilo vermek istiyorum diyorsanız yüz kaslarınızı çalıştıracak olan idmanları deneyebilirsiniz.

Dudak Çekme Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Dudakları içeri hakikat çekerek yapılan bu idman en tesirli yüz zayıflatma antrenmanlarınden biridir. Bu antrenman vakitle elmacık kemiklerinin ön plana çıkmasını sağlamakta ve bu sayede daha genç bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu idman için;

  • Alt çenenizi dışa gerçek itmeniz ve dudaklarınızı ön plana çıkarmanız gerekmektedir.
  • Çene bölgesinde bir gerginlik oluşturulmalısınız ve bu halde 15 saniye beklemelisiniz.
  • Bu hareketi günde 10 sefer tertipli biçimde tekrarlamalısınız.

Balık Hız Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Küçük yaşlarda iken yapılması hayli büyük cümbüş kaynağı olan balık hız hareketi, yanaklarda bulunan fazla yağların eritilebilmesi için hayli tesirlidir. Bu hareketi yaparak 5 saniye beklemeniz ve tekrarlanmanız gerekmektedir. Günlük 110 tekrar ile yanak bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Hareketi yaptıktan sonra 5 saniye beklediğinizde çene ve yanak bölgenizdeki yanmayı hissedeceksiniz. Bu yanmayı hissetmezseniz hareketi hakikat yapmıyor ve yanaklarınızı yeteri kadar içeri çekmiyorsunuz demektir.

Göz Kapama Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Uygulaması epeyce kolay bir antrenman olan göz kapama, sonuç olarak istenilene ulaşılmasını sağlamaktadır. Yanaklarda sıkılarak gözlerin sıkı sıkıya kapatılması biçiminde uygulanan idman yüz kaslarını çalıştırmaktadır. Yanaklarınızı sıkıp gözlerinizi sıkı sıkıya kapatarak 10 saniye boyunca bekleyin ve kısa bir ortadan sonra tekrarlayın. Günlük olarak 10 tekrar yapmak istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık