Kız Çocukları için Yapılabilecek Saç Şekilleri

3.742 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kız çocuk saç modelleri ile doğum günlerine, okula, ev gezmelerine ve pikniklere daha şık gidebilirsiniz. Kız anneleri kız çocukları ile bir yere giderken çocuk saç modelleri kolay tasarımları araştırır. Bu nedenle bizlerde bugün sizlere çocuk saçları ve basit kız çocuğu saç modelleri hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kız Çocuk Saç Modelleri

Basit çocuk saç modeli denilince akla ilk gelen saçlardaki saç kesimidir. Çocuk saçlarına ve çocuk yüzüne kakül çok yakışır, ayrıca çocuk saç yapımına da kolaylık ve basitlik getirir.

Evde Yapılabilecek kolay Çocuk Saç Modelleri

Öyle ki, kakül olan saça basit topuz yapsanız bile inanılmaz şık durur. Bu nedenle kız çocuklarına kakül kestirmeyi mutlaka düşünmelisiniz. Düz saçlarda mükemmel duran kakülü kıvırcık saçlı kız çocuklarına şekil vermedeki zorluğundan dolayı önermiyoruz.

Basit Çocuk Saç Modelleri

Basit çocuk saç modeli arasında at kuyruğu ilk sıradadır. Çok hareketli olan ve çok sık saçları dağılan çocuklara at kuyruğu saç ile hem şıklık kazandırılır, hem de rahatlık getirir. At kuyruğu dışında balıksırtı örgülü saç, düz saç, bob saç, yanlardan örgülü saç, üstten örgülü saç, yarım topuz, ikili topuzu ve balerin topuzu gibi modeller uygulanmaktadır.

Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Günümüzde çocuklar birinci derecede aile düğünlerinde büyük ablaları gibi kuaföre giderek saçlarını yaptırmaktadır. Düğün için yapılan saçlar arasında topuz ilk sıradadır.

Her türlü topuz saç modeli çocuklarda şık durduğu için kullanacağı abiyeye uygun saç modeli ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Topuz dışında örgülü saçlar, elsa saçları, at kuyruğu saç ve maşalı saçlar kız çocuklarının kullanacağı saç modelleri arasında yer almaktadır.

Evde Yapılabilecek Çocuk Saç Modelleri

Evde kolaylıkla yapılabilecek saç modelleri arasında ilk sırayı örgülü saçlar almaktadır. Uzun saçlara balık sırtı ve kılçık örgüsü, kısa saçlara ters örgü yapılarak rahat bir şekilde kullanılabilir.

Yarım topuz saç modeli de uzun ve kısa çocuk saçlarında uygulanan saç modelleri arasında yer almaktadır. Yarım topuzda saçların tepe kısmı toplanarak topuz şekli verilir. İsteyen bağlama noktasına kadar örgü yaparak daha tarz bir görünüm kazandırabilir.

Yan örgülü saç modeli de saçların yüze gelmesini önleyerek çocukların rahat etmesini sağlar. Saçların yan kısmı kulak hizasına kadar örülerek o noktada lastik toka takılır. Çocuk saçı örgü modelleri arasında en sık kullanılan modeldir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık