Sağlıklı Saçlar için Yatarken Yapmamanız Gerekenler

443 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kadın için saçların güzel görünmesinin anlamı büyük. Hal öyle olunca saç bakımı, kadınlar için önceliklerinin ilk sıralarında yer alıyor. Ne yazık ki alışkanlık haline getirilen bazı davranışlar saçların yıpranmasına, kırılmasına ve soluk görünmesine sebep oluyor. Bu yüzden size sağlıklı saçlar için yatarken yapmamanız gerekenlerin neler olduğunu derledik…

Hayatımızda pek çok şey için mücadele ediyoruz aslında. Bunlardan biri de kuşkusuz sağlıklı saçlara sahip olmak. Bir kadın için saçlarının güzel görünmesinin anlamı büyük. Hal öyle olunca saç bakımı kadınlar için önceliklerinin ilk sıralarında yer alıyor. Saçların daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için yapacağınız saç bakımlarına en uygun zamanlar aslında gecelerdir. Gece yatmadan önce yapacağınız küçük bakım tüyolarıyla muhteşem saçlara sahip olabilirsiniz. İşte gece yatmadan önce saçlarınız için yaptıklarınız kadar yapmadıklarınız da büyük öneme sahiptir. Ne yazık ki alışkanlık haline getirdiğimiz bazı davranışlarımız saçlarımızın yıpranmasına, kırılmasına ve soluk görünmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden size sağlıklı saçlar için gece yapmamanız gerekenlerin neler olduğunu derledim.

Sağlıklı Saçlar için Yatarken Yapmamanız Gerekenler

Sizlerle sık sık facebook/esraninportresi ve instagram/esraninportresi sosyal medya hesapları üzerinden pek çok ipuçları paylaşıyoruz. Sağlıklı saçlar için saç bakımı önerileri de aslında bunlardan biri.

Portrait of a beautiful young blond woman with amazing flowing hair.

Kirli bir yastık üstünde uyumak :

Hem cildinize hem de saçlarınıza yaptığını en büyük kötülük pis bir yastık veya yastık kılıfı üzerinde uyumak. Özellikle sıcaktan tüm gece terlediğimiz şu yaz günlerini düşündüğümüzde neredeyse hemen her gün çarşaf ve kılıfları değiştirmek gerekiyor. Diğer yandan sürtünmenin azaltılarak saçların daha az elektriklenmesi, daha az zarar görmesi için klasik pamuklu kılıflar yerine ipek kılıflara yatırım yapmakta da fayda var. Bunun yerine yatarken saçınıza bağlayacağınız ipek eşarp da aynı görevi görecektir bu arada. Kıvırcık veya bukleli saçlarınız varsa ipek üzerinde bukleleriniz kolayca kayacak ve zarar görmeyecektir.

Metal saç bandı kullanmak :

Eğer uzun saçlarınız varsa veya oldukça asi davranıyorlarsa gece yatarken saçlarınızı toplamanız oldukça anlaşılabilir bir durum. Bu noktada ilk dikkat etmeniz gereken toka seçiminiz. Üzerinde metal detayı bulunan tokalardan uzak durun. Çünkü bunlar gece siz uyurken saç tellerinizi çekiştirebilir ve hatta saç tellerinin kopmasına da sebep olabilir. Benim önerim kesinlikle ilk maddede yer alan ipek eşarp bağlama fikri. Saçlarınız için iyi bir yatırım yapın ve kendinize ipek bir eşarp satın alın, sadece yatarken kullanacak olsanız bile.

Saçları çok sıkı toplamak :

Kullandığınız saç bandı kadar önemli bir diğer konu kesinlikle çok sıkı toplanmış saçlardır. Yukarıda ve sıkı şekilde bağlanmış saçlar ile kendinize ve saçlarınıza eziyet etmeyin. Bu tokayı bağladığınız noktada saçın zarar görmesine sebep olacağı gibi fazla çekiştirilen saç köklerinden saçların kopmasına da sebep olur. Ayrıca tüm gece bu şekilde yatıp sabah saç köklerindeki şiddetli ağrı ile uyanmayı neden isteyeseniz ki! Mümkün olduğunca gevşek şekilde toplayın. Eğer çok uzunsa gevşek bir örgü de yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahipseniz tam başınızın üzerinden çok gevşek bir topuz yapın. Bu buklelerinizin bozulmasını da önleyecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık