Bob Saç Kesim Modelleri

1.759 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bob saç kesimi son dönemlerde trend saç modelleri arasında yer almaktadır. Kısa saç modelleri arasında önemli bir yere sahip olan bob saç modelinin kadınlar arasında bu kadar sıklıkla kullanılması bir tesadüf değildir. Kullanım rahatlığı, şıklığı ve her türlü kombini ayak uydurabilecek stili ile her ortama ve her tarza uyumlu bir saç modeli olan bob saç her yaştan ve her kesimden kullanıcı bulmaktadır.

Bob Saç Kesimi
Havalı Saçlar İçin Bob Saç
Foto Galeri: Bob Saç

Bob Saç Kesimi

Bob saç kesim nasıl olur diye merak edenler için minik bir açıklama yapalım. Ensenin dip kısmında kısacık tam başlayan ve yukarılara çıktıkça uzayan saçın en tepe kısmındaki uzunluk ise kullanıcısına bırakılan saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bob saç modelinin omuz hizasında biten kesimi yanında ensede biten kesimi de mevcuttur. Eğer küt bob saç yapmayı düşünüyorsanız saç kesimini omuz hizasında bitirmeniz gerekmektedir.

İnce telli saçlara sahipseniz katlı bob saç kesimleri yaptırarak saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz. Ancak çok ince telli ve kolay dağılan saçlara sahipseniz katsız bob kesim modellerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu modelde kakül yaptırıp yaptırmamak tamamen sizin yüz hatlarınıza bağlıdır. Eğer uzun yüz şekline sahipseniz kahkül yaptırmanızı tavsiye ederiz. İnce telli saçlarda ya çok kısa bob saç modeli tercih edilmeli ya da küt bob saçlar ile taşlardan kolay dağılmasının ve karışmasının önüne geçilmelidir.

Kalın telli saçlar için ise bob saç kesim için biraz daha özgürdür. Uzun bob saç, kısa bob saç, katlı bob saç veya katsız bob saç kesimleri yaptırarak tarzınıza çıkarabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık