Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

1.608 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Saç bakımı her zaman için zor olan bir durumdur. Ancak kıvırcık saçların bakımı daha zor olmaktadır. Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır? İşte, kıvırcık saç bakımı ile ilgili tüyolar;

Saç Tipinize Göre Şampuan: Saçınız ister düz olsun ister kıvırcık saç tipinize göre şampuan kullanmak çok önemlidir. Saç tipinize göre şampuan kullanmanız sayesinde dengeyi sağlayabilirsiniz. Yağlı saçlar, yağlı saçlara göre şampuan kullanılmalı, kuru saçlar da kuru saçlara göre şampuan kullanılmalıdır. Bu sayede yağlı saçlarda yağ oranı azalırken, kuru saçlarda kuruluk oranı da azalacaktır.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Nemlendirici: Kıvırcık saç bakımı yaparken saçların nemlendirilmesi de çok önemlidir. Saçların doğru bir şekilde nemlendirilmesi sayesinde saçlar daha bakımlı, canlı ve hoş görünecektir. Saçların nemlendirilmesi ile saçların kırıkları azalacağı gibi kırılma ihtimali de azalacaktır.

Kıvırcık Saç bakımı nasıl olur?

Saç nemlendirme işleminizi saç krem ve yağlarıyla yapabilirsiniz. Saç krem ve yağlarıyla saçlarınızı canlandırabilir, hacim kazandırabilirsiniz.

Balyaj Nedir? – Krape Balyaj Modelleri

Saç Köpüğü: Kıvırcık saçlı kadınların tercih edeceği en ideal ürün saç köpüğüdür. Saç köpüğünü kıvırcık saçlara uyguladığınızda elektrikli olmayan saçlara ulaşacaksınız. Kıvırcık saçlarda doğal bir görünüm kazanmak için saçınıza köpük uygulaması yapmalısınız. Saçınıza yaptığınız köpük uygulaması sayesinde saçlarınız daha bukleli ve daha hacimli görünecektir.

Saçınızı Banyoda Taramalısınız: Saçınızı banyoda taramanız sayesinde saç buklelerinizi bir nebze de olsa aşağı çekmiş olacaksınız ve saç buklelerinizi açmanızla daha doğal bir görüntüye kavuşacaksınız. Kıvırcık saçlarda buklelerin çok yukarı çıkması halinde daha karışık bir görüntü oluşturacaktır. Banyoda saçınızı taramanız ile saçlarınız açılacak ve hoş bir görünüş kazanacaksınız.

Saçlarınız Kuruduktan Sonra Taramamalısınız: Saçlarınızın kurumasıyla kıvırcık saçlar taranmamalıdır. Saçların kuruduktan sonra taranması saçların elektriklenmesine sebep olacaktır. Saçların elektriklenmesi ile saçlarınız dağınık, karışık ve bakımsız bir görüntüye ulaşacaktır. Bunun için saçlarınızı ıslakken taramalı, kuruttuktan sonra taramamalısınız.

Kıvırcık Saç bakımı

Saç Düzleştirirken Dikkat: Kıvırcık saçların düzleştirilmesi diğer saç modellerine göre çok daha zordur. Bunun için saç düzleştirmeyi kolaylaştırmak için kıvırcık saçlı kişiler banyoda saçını tarayarak dalgayı açmaktadır. Dalganız açıldıktan sonra saçınız kuruyacaktır.

Abiye Üzerine Saç Modelleri

Saçınızın kurumasıyla birlikte saçlarınızı parçalara ayırmalısınız. Saçlarınızı parçalara ayırdıktan sonra parça parça düzleştirme işlemine gidilmelidir. Saçları ayırmadan düzleştirmek, saçın verimli bir şekilde düzleştirilememesine sebep olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık