Dağınık Topuz Saç Modelleri

2.484 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Topuz günlük yaşamımızda ve özel günlerimizde yapılabilen saç modelleri arasındadır. Salaş bir görünüm istiyorsak, dağınık ya da yarım topuz modeli kullanabiliriz. Bunun yanı sıra bazı gelin ve cemiyeti olan insanlar da kullanabilir. Çok geniş bir yelpazeye sahip bu tarz, herkesin gönlünü fethediyor. Birçok dağınık topuz modeli bulunmaktadır. Dağınık ense topuzu, alttan dağınık topuz, dağınık gelin topuzu ve örgülü dağınık topuz gibi modeller dağınık topuz modellerine örnek gösterilebilir. Ev topuzu olarak da bilinen dağınık topuz yapımı göründüğünden daha kolaydır. Günlük dağınık topuz yapımı nasıl yapılır derseniz bunun için sadece bir tarak, birkaç tel toka, bir adet saç lastiği ve saç spreyi yeterli olacaktır.

Basit Dağınık Topuz Modelleri

Salon düğünlerinde basit dağınık topuz tercih edilmezken; kır, havuz başı gibi düğünlerde gelinler tarafından tercih edilen bu model çok şık ve modern görünüm sağlamaktadır. Eğer kır düğünü ya da havuz başı düğünü yapacaksanız, bu model yaptıranlar tarafından memnun kalınan özelliklere sahiptir. Eğer gelinliğiniz kabarık olmayan bir gelinlik ise bu modeli tercih etmeniz size estetik bir hava katacaktır. Saçları kısa olan kişiler için ise alttan dağınık topuz modelleri de tercih edilebilir. Basit dağınık topuz aynı zamanda dışarıda herhangi bir yere giderken, spor yaparken de tercih edilir. Yukarıda değindiğimiz gibi bu modelin kullanım yeri yelpazesi oldukça geniştir.

Evde Dağınık Topuz

Gündelik hayatta eşofmanlarımızla tercih ettiğimiz bu model özellikle ev hanımları tarafından fazlasıyla tercih edilir. Bu topuz çoğu kadının hafta sonları, temizlik yaparken, tatil günleri ve uyurken de kullandığı bir modeldir. Bunun sebebi de genellikle evde salık saçla rahat edilememesidir. Bu topuz için ne tel toka ne firkete ne de saç spreyi gerekir. Hiçbirini kullanmadan sadece saç lastiği ile saçınızı rahatça toplayabilirsiniz. Eğer siz de estetik görünüme konfordan daha fazla önem vermiyorsanız tercih edebilirsiniz. 2021 sokak modası rahat ve salaş olduğu için sadece evde değil, gideceğiniz her yerde bu modeli kullanabilirsiniz. Bu görünüş sizi özensiz değil, daha doğal gösterecektir. Dünyaca ünlü moda ikonlarından, sokakta karşılaştığımız kişilere kadar herkes bu modeli beğenerek tercih eder.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık