Sucuklu Tost Kaç Kalori?

918 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sucuklu tostun kalorisi daha çok diyet yapan kişilerin merak ettiği bir durumdur. Çünkü, sucuklu tost kalori değeri açısından çeşitli kaynaklarda oldukça yüksek gösterilmektedir. İdeal ölçülerde, yağsız ya da çok az bir yağ ile yapılan sucuklu tost sanıldığının aksine beslenme planlarında haftada birkaç kez tüketilebilir.

Sucuklu Tost Kaç Kalori

Bu yazımızda sucuklu tost kaç kalori cevabını, daha bilimsel olarak vermeye çalışacağız. Çünkü çoğu kaynakta ne kadar sucuk ve hangi ekmek çeşidinin ne ölçüde kullanıldığını göremezsiniz. Dolaysıyla sucuklu tostun kalorisi net olarak belli olmadığından, beslenme planında ayarlanan diyet listesi de istediğiniz sonucu vermeyecektir.
Biz daha çok diyet yapan ve kilosunu korumak isteyen bireyler için, birçok özel beslenme planına yer veriyoruz. Bu beslenme planlarında da hangi besinin kaç kalori olduğunu, tüketim şekline göre veriyoruz.
Aşağıda en çok tercih edilen ekmek türlerini ve ekmeğin içerisine konulan sucuk miktarını gram olarak detaylandırıp, en doğru sonuçları vermeye çalışacağız.

Sucuklu Tost Kaç Kalori?

Her biri 25 gramdan oluşan, 2 dilim beyaz ekmek ve 10 gramlık ince dilimlenmiş bir sucuk ile yapılan sucuklu tost 161 kalori. 20 gram sucuk kullanılarak yapıldığında ise bu tostun kalori miktarı 194 kalori olmaktadır.

Kepekli Sucuklu Tost Kaç Kalori?

25 gramlık 2 dilim kepekli ekmek ve 10 gramlık doğranmış sucuk ile yapılan kepekli sucuklu tostun kalorisi 143 kcal. 20 gram sucuk ve iki dilim kepek ekmeği ile yapılan tost ise 176 kaloridir.

Tam Buğday Ekmeği ile Hazırlanan Sucuklu Tost Kaç Kalori?

10 gram sucuk ve 2 dilim tam buğday ekmeği ile hazırlanan sucuklu tost 161 kalori. 20 gram sucuk kullanılarak yapılan tam buğday ekmekli tost ise 194 kcal.

Çavdar Ekmeği ile Hazırlanan Sucuklu Tostun Kaç Kalori?

2 dilim çavdar ekmeği ve 10 gram sucuk ile yapılan çavdar ekmeğine sucuklu tost 139 kalori. 20 gram sucuk kullanılarak yapılan çavdar ekmekli sucuklu tost ise 172 kaloridir.

Yarım Ekmek Sucuklu Tost Kaç Kalori?

Yarım ekmek (125 gram) ile birlikte 10 gram sucuk kullanılarak hazırlanan sucuklu tostun kalorisi 353 kalori. 20 gram sucukla yarım ekmek tost 386 kcal. 30 gram sucukla bu değer 419 kalori olmaktadır.
DİP NOT: Sucuk, protein, potasyum ve demir açısından oldukça zengin bir besin olmasının yanında yağ ve kolesterol açısından da yüksektir. Özellikle kalp damar ve kolesterol hastaları dikkatli tüketmelidir. Yine beyaz ekmek yerine tam buğday, kepekli ya da çavdar ekmeği kullanmak, hem daha doyurucu olmakta hem de kan şekerinin hızlı bir şekilde düşmesini engellemektedir.
Sucuklu tost ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu, sayfanın altında yer alan yorumlar alanından bizlere iletebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık