Yağ İçmek Zayıflatır Mı? Süratli Kilo Verdiren Yağlar

579 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo vermeye yardımcı yağlar ortasında en sağlıklı olduğu bilinen meşhur yağlar ile sizde dilediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Bedeninizin incecik olmasını sağlayacak, diyette tüketebileceğiniz en yararlı yağları ve tüketim biçimlerini sizlere derledik. Kilo verdirici özelliklere sahip en sıhhat yağ çeşitlerini göz önünde bulundurarak Aspir yağı, çörek otu yağı, chia tohumu yağı ve rüşeym yağı ile zayıflama metodu…

Hem sıhhati korumak hem de kolay yoldan hedeflenen kiloya ulaşmak isteyen bayanların diyet esnasında yaptığı yanlışlardan biri de yağları büsbütün hayatlarından çıkarmaktır. Halk ortasında bir çok sefer tartışma konusu olabilen yağ mı yoksa şeker mi kilo aldırır sorusunun karşılığında yağ kullanımı ile ilgili yanlışsız bilinen yanlışlar vardır. Zannedilenin bilakis yağ kullanımını büsbütün engellemek kilo vermeyi zorlaştıracağı için diyette iken kullanabileceğiniz diyete uygun sağlıklı yağları beslenme programınızda tercih edebilirsiniz. Kilo aldırıcı bitkisel yağların haricinde hakikat kullanılan yağ tüketimi sayesinde sağlıklı ve doğal beslenmeyle kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Kilo almak istemeyen bireylerin diyette hangi yağları tercih edebileceğini bilmeleri gerekir. Yemeklerin içine ek edilen yağların haricinde zayıflamak için kullanılan yağlar da vardır. Pekala hem kilo aldırmayan hem de sağlıklı yağlar hangisi? En sağlıklı yağ çeşidi ile kilo verme formülü…

HANGİ YAĞLAR ZAYIFLATIR? KİLO VERMEYE YARDIMCI YAĞ ÇEŞİTLERİ

1- ASPİR YAĞI

Diyetisyenler tarafından zayıflama için önerilen aspir yağı, yağ yakmada ve metabolizma hızlandırmada epey tesirlidir. İçerisindeki CLA hususu bedende yağ depolanmasının önüne geçerek kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Sabahleyin aç karna bir tatlı kaşığı kadar tüketilmesi önerilir.

2- ÇÖREK OTU YAĞI

Peygamber Efendimiz (SAV)’in tavsiye ettiği şifalı besinler ortasında çörek otunun da yer aldığı biliniyor. Bu nedenle günlük hayatımızdan eksik etmememiz gereken çörek otunun yağı bilhassa de baharda saman alerjisi yaşayanlar için şifa kaynağı!

Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketilen çörek otu yağı açlığı bastıracaktır.

3- RÜŞEYM YAĞI

Spor yapan şahısların kesinlikle tüketmesi gereken rüşeym yağı A, D ve E vitamini bakımından hayli değerlidir. Bu yağ yaşlanma geciktirici ve yorgunluk alıcı özelliklere sahip olduğundan antrenman yapan şahıslar için çok yararlıdır.

4- CHİA TOHUMU YAĞI

Başta insülin direnci ve fazla kilolardan kaynaklanan, daha sonra ölümcül sonuçlara yol açan ‘Metabolik sendrom’ epeyce tehlikeli bir hastalıktır.

Yapılan araştırmalara nazaran chia tohumu metabolik sendrom tedavisine dayanak sağlayarak, kilo vermeye yardımcı oluyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık