Sarımsak Yutmak Zayıflatır mı? Metabolizma Hızlandıran Yöntem!

571 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

En tanınan zayıflama sistemleri ortasında oan sarımsak yutarak kilo verme ile ilgili bilinmesi gereken kıymetli noktaları sizler için mercek altına aldık. İnce ve biçimli beden için forma girme fikrindeyseniz sarımsak yutmanın bedendeki tesirlerine göz atın! sSrımsak yutmak zayıflatıyor mu, sarımsak yutmanın faydaları!Kilo vermek için sarımsağı yutmak mı daha güzel yoksa çiğnemek mi? Günde 1 diş sarımsak yutarsanız…

Tabiat antibiyotik kaynağı olması nedeniyle virüslere ve mikroplara karşı esirgeyici olan sarımsak, gündelik hayatımızda yemeklerimizde tükettiğimiz en sağlıklı besinlerden biridir. Yaz aylarına göre bilhassa de kış aylarında daha çok tüketilen sarımsak içerisindeki antibakteriyel özelliği ile öne çıkarak bedeni hastalıklara karşı savaşır hale getirir. Bir nevi doğal ilaç yerine geçen sarımsağın kolesterol, damar tıkanıklığı ve tansiyon üzere rahatsızlıklara güzel geldiği münasebetiyle da sıhhat açısından yararlı olduğu bilinmektedir. Bedene sağladığı olumlu tesirlerinin yanı sıra kilo vermeye de yardımcı olan bu bitkinin yutulması halinde zayıflattığına dair tezler mevcut. Birtakım beşerler sarımsağın ağızda makus kokuya neden olduğu gerekçesiyle sarımsak tüketimini hayatının dışında tutmaya çalışabiliyor. Lakin, niyetiniz kilo vermek ise sarımsağı çiğnemeden yutarak da yararlarından yararlanabilirsiniz. Güç verme, yaraları güzelleştirmede, nezle ve soğuk algınlığı gidermede 1 diş sarımsak yutmanın yeterli olduğu bilinmektedir. Pekala sarımsak yutmak ne işe yarıyor? Sarımsak yutmanın kilo vermedeki tesirleri neler? İşte sarımsak yutmanın zayıflamada ki tesiri…

SARIMSAK YUTMANIN FAYDALARI! SARIMSAK YUTMAK KİLO VERDİRİR Mİ?

Sarımsak yutarak kilo vermenin bir avantajı da kokusunu sevmeyenlerin buna mecbur kalmadan zayıflayabilmesidir. İçerisinde bulunan antioksidanlar, bedenin muhtaçlık duyduğu mineral ve vitaminleri karşılayarak, beden direncinin artmasına sebep oluyor.

Sarımsak yutmanın nitekim denildiği kadar kilo verip verdirmediğini merak eden bir küme araştırmacı, çalışmaları sonucunda sarımsağın hazmı kolaylaştırdığı ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek kilo vermeye yardımcı olduğunu görmüştür.

SARIMSAK YUTARAK NASIL ZAYIFLANIR?

Sistemli sarımsak tüketiminin metabolizmayı hızlandırarak daha çok kalori yakma tesiri de vardır. Diyetsiz ya da sporsuz tek başına yutulan sarımsak yalnızca metabolizmayı hızlandırıyor iken çeşitli antrenman hareketleri ve gerçek beslenme ile fark edilir derecede kilo verebilirsiniz. Sarımsağın sıhhat üzerinde dezavantajı bulunmasa da tansiyon hastalarının sarımsağı tüketmemeleri gerekir.

Bu bireylerin dışında, sarımsakla kilo vermek isteyenler her gün 3 kez bir diş sarımsak yutabilir.

Göbek probleminden şikayetçi olan kimseler, sarımsak yuttukları vakit karınlarında incelme olabilir. Bunun nedeni sarımsağın direkt olarak göbek yağlarına nüfuz etmesi değil kabızlık meselesini çözmesindendir. 40 gün boyunca sarımsak yutup 1 hafta sonra mola vermeniz tavsiye edilir.

SARIMSAĞI ÇİĞNEMEK Mİ YOKSA YUTMAK MI DAHA ÂLÂ?

Şayet kendinize inanarak ben bunu çiğneyerek yiyebilirim diyorsanız, yutmaya göre kilo verme sürecini arttırabilirsiniz. Yapılan çalışmalardan elde edilen bilgilere nazaran, sarımsağı çiğneyerek yemek yağ yakımını daha kolay sağlar. Lakin kokudan rahatsız olurum diyorsanız yutmak en yanlışsız seçenek üzere görünüyor.

NOT:  Uygulanan zayıflama kürleri sarımsak ile desteklenmelidir. Uzman onayı almadan denemeyiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -