Hamilelikte Diş Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer?

263 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

 Sirke Ve Sarımsak İşe Yarar Mı?

Hamile bir kadının diş ağrısı yaşaması doğal bir durumdur aslında. Çünkü hamile kalan kadınlar artık tükettikleri besinlerden aldıkları özleri ve vitaminleri karınlarındaki bebekleriyle de paylaşmaktadırlar. Bu nedenle bebek beklerken diş ağrısı olması normal mi gibi bir soruya, bir süre sonra yeterince kalsiyum ve vitamin alamama nedeniyle hamile kadınlarda diş ağrısı görülmesi normaldir, şeklinde cevap verilebilir.

Diş ağrısı dişte çürük olması, diş etinin sağlıksız bir yönde ilerlemesi ya da dişin yeterli vitamine, kalsiyuma ulaşamaması nedeniyle oluşabilmektedir. Bu nedenle hamileyken yeteri kadar besin ve vitamin almayan kadınlarda diş ağrısı görülmesi tabii ki olasıdır. Yukarıda açıklanan diş ağrısı nedenleri düşünüldüğünde hamileyken diş ağrısı neden olur sorusu cevaplanacaktır ancak ağrıyı geçirmek için ne yapılmalı sorusu cevaplanamamaktadır. Bu sorunun cevabı ise aşağıda açıklanacaktır.

Hamilelikte Diş Ağrısına Doğal Çözümler

Hamileyken diş ağrısı görülme olasılığı yüksek olduğundan birçok gebe kadın daha diş ağrısı çekmeden bile diş ağrısına iyi gelen şeyler ya da diş ağrısına ne iyi gelir gibi sorularına cevap arayabilmektedir.

Hamileyken diş ağrısını ne geçirir sorusuna normal zamanlarda olduğu gibi ağrı kesici cevabı verilebilir. Ancak hamileyken anne adayının ilaç alırken dikkatli olması gerektiği için ilk gidilen çözüm yolu ağrı kesici olmamalıdır. Bunun için hamilelikte diş ağrısı nasıl geçer gibi soruların cevabı için en iyi yol diş hekimine danışmaktır. Bu imkana o an sahip olmayan için ise aşağıda gebelikte kullanılabilecek doğal çözümler sıralanacaktır.

Sarımsak

Sarımsak doğal bir antibiyotik olduğundan dişin çürümesinden kaynaklanan diş ağrısına en iyi bitkisel çözüm olarak söylenebilir. Ancak sarımsak çiğ olarak kullanılmalıdır. Dişin üstüne konabileceği gibi düş fırçasının üstüne konup diş fırçalanarak da uygulanabilir.

Tuzlu Suyla Gargara

Tuzlu suyla gargara yapmak bir süre dişi uyuşturarak dişin ağrısını hissetmemek için yardımcı olmaktadır. Ayrıca gebelik halinde tuzlu suyla gargara yaparak dişteki mikroplardan kurtulmayı sağladığı için tuzlu suyla gargara güzel bir doğal çözümdür.

Karanfil

Karanfilin aneztezik ve antiseptik bir etkisi olduğundan dolayı hamilelik halinde kullanılamayan ağrı kesicilerin yerine en iyi doğal çözümlerdendir. Kuru bir karanfil ağrıyan dişin üstünde bekletilerek ağrı hafifletilebilir.

Nane

Diş ağrısı için bir diğer doğal çözüm nanedir. Taze nane ezilerek ağrıyan dişin üzerinde bekletilebilir.

Soğuk Kompres

Ağrıyan dişe soğuk kompres yapmakta ağrıyı hafifletmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık