Hamileliğin Son Günlerinde Yapılması Gerekenler

292 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik sürecinin bitmesine yakın bir zamanda yapılması gereken ve uyulması gereken önemli kurallar vardır. Bunlara dikkat ederek doğum sürecine yaklaşırken hamileliğin daha başarılı geçmesi ve hamileliğin bitiminde daha rahat bir doğum gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Gebeliğin son günlerine yaklaşırken, hamileliğin son zamanlarında yapılması gerekenler sizler için makalemizde yer alıyor. Doğuma yaklaşırken sizi en çok rahat ettirecek şey doğuma hazırlıklı olmaktır. Bu hazırlığın en önemli aşaması bu konuda yeterli bilgi düzeyine sahip olmaktır. Doğumun belirtileri ve doğum süreci hakkında yeterli bilgi edinmek, doğuma giderken sizi nelerin beklediği, nelere ihtiyaç duyacağınızı bilmek sizi rahatlatacaktır. İkinci konu doğumun yeri ve şeklini planlama konusudur. Son olarak doğum sürecinde sizin ve bebeğinizin ihtiyaçları için gerekli malzemeleri koyacağınız doğum çantasını hazırlamanız gereklidir. Bu çantada kimlikleriniz, sağlık sigortanız ile ilgili evraklarınız da bulunmalıdır.

Doğum yaklaşırken bir yandan doktorunuzla doğum yeri, şekli ve zamanı konusunu planlarken diğer yandan da doğum çantası, kapı süsü, misafirleriniz için ikramlar konularında hazırlıklara girmeniz gerekebilir. Son haftalardaki kontrolleri ihmal etmeyin ve bu haftalardaki muayene ve değerlendirmelerde doğum şekli netleşecektir. Doğuma yaklaşırken başlıca doğum belirtileri düzenli, şiddeti giderek artan kasılmalar, suyunuzun gelmesi, kanama veya nişan gelmesi denilen pembe akıntı olarak sayılabilir. Bunların dışında bebek hareketlerinde azalma veya rutin kontroller sırasında yapılacak bir NST sırasında etkili doğum sancıları gözlenebilir.

Doğum çantasını hazırlamayı son dakikaya bırakmayın. Çünkü doğumun ne zaman başlayacağı belli olmaz. Doğum çantasında bebek bakımı, beslenmesi, emzirme ve diğer gereksinimleri için hazırlayacağınız eşyalar bulundurulmalıdır. Sizin ve bebeğinizin doğum sonrası giyeceği kıyafetler, sizin kişisel bakım ve hijyeniniz için gerekli malzemeler (tarak, diş fırçası, peçete, deodorant vs) ve misafirleriniz için ikramlar doğum çantasına konabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık