Hamilelikte Çatlak Kremi Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?

278 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Her kadının hayatında dönüm noktası niteliğinde bir dönemdir hamilelik. Her kadın kendi sağlığı ve bebeğinin sağlığı için bu dönemi dikkatli bir şekilde geçirmelidir.

Hamilelik öncesinde, hamilelik hakkında geniş bir araştırma yapılmalıdır. Çünkü bu süreç oldukça dikkat edilmesi gereken bir dönemi kapsar. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de anne adayının cilt ve vücut sağlığıdır.

Hamilelikte Cilt Sağlığı için Neler Yapılmalıdır?

Hamilelikte cilt sağlığı denildiği zaman akla ilk olarak hamilelik çatlaklara gelebilir. Bu dönemde hamileyken doktorunuza bir çatlak kremi danışabilirsiniz. Her hamile kadın bu dönemi atlattıktan sonra eski haline dönmek ister.

Çatlak kremi hamileliğin üçüncü ayından sonra günde en az iki kere uygulanmalıdır. Bazı ciltler oldukça hassas ve çatlak oluşumuna yatkındır. Bu tür cilt tiplerinde daha dikkatli davranılmalı ve çok daha sık çatlak kremi uygulanmalıdır.

Doktorunuzun önereceği çatlak kremi ya da çatlak yağı vücudunuzda çatlak oluşumunu engeller. Özellikle hamileliğin son aylarında sık sık çatlak kremi uygulanırsa, çatlak oluşumunun büyük bir kısmının önüne geçilir.

Çatlak Oluşumunu Engellemek için Çatlak Kremi Mi Kullanılmalı, Çatlak Yağı Mı?

Her gebelik birbirinden farklı süreçlerden geçer. Her gebe gibi her cilt tipi de birbirinden farklıdır. Bu nedenle çatlak yağı ya da çatlak kremi kullanımı her gebelikte farklılık gösterebilir. Doktorunuzun tavsiyesiyle ikisini de kullanabilirsiniz.

Çatlak oluşumunu önlemek için herhangi bir alerjik reaksiyonunuz yoksa doktorunuza danışarak natural yağlardan da faydalanabilirsiniz.

Çatlak Kremi ya da Çatlak Yağı Konusunda Doktora Danışmak Şart Mı?

Çatlak kremi ya da çatlak yağı kullanımında kesinlikle doktorunuza danışmakta fayda vardır. Çünkü bazı kremler deri altından bebeğe kadar etki edebilir. Özellikle hayvansal içerikli kremlerin anne karnındaki bebek için ciddi zararları olabilir.

Anne ve bebek sağlığı için mutlaka bir doktoradan fikir alınarak çatlak kremi ya da çatlak yağı kullanmakta fayda vardır. Kesinlikle halk arasında yaygın olan, kulaktan dolma bilgilerle yola çıkışmamalıdır.

Hamilelik oldukça hassas bir konudur. Bu sebeple size önemsiz gibi görünen bir konu hakkında bile doktorunuzdan detaylı bir şekilde bilgi almak her zaman fayda sağlayacaktır. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmenin altın kuralı sağlıklı bir hamileliktir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -