Bebek Gazı En Kolay Nasıl Çıkar?

274 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yenidoğan bebeklerde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de gaz problemidir. Doğru bir şekilde yapılmadığı zaman bebeklerde ağlama krizlerine neden olan bu sorun her anne babanın korkulu rüyası olmuş durumda. Doğru bir şekilde gaz çıkartarak bebeğinizi rahatlatabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki bebeklerde gaz nasıl çıkartılır? Bebeklerde gaz neden olur? Bebeklerdeki gazı çıkarmanın püf noktaları neler? İşte bebeklerde 3 dakikada gaz çıkartma yöntemi!

Bebeklerde gaz oluşmasının en önemli nedeni beslenmedir. İlk aylarda sadece anne sütüyle beslenen bebekler, anneden etkilenmektedir. Annenin sütünde gaz alması, annenin gaz yapan şeyleri tüketmesinden direkt olan etkilenen bebekte de gaz olmaktadır. Bu nedenle annenin yanlış tutum sergilemesi ya da yeteri kadar bilinçli olmaması bu sorunun şiddetli bir şekilde yaşanmasına neden olmaktadır.

MEMEYİ EMERKEN HAVA YUTARSA…

Gaz sadece annenin yediği yiyeceklere dikkat etmemesinden de kaynaklanmaz. Bazen bebekler memeyi tam olarak kavrayamadığı için hava yutar bu da bebeklerde gaz oluşmasına neden olur.

SADECE 3 DAKİKADA GAZ ÇIKARTMAK İÇİN…

Anneler bebeklerini emzirirken ilk olarak dikkat etmeleri gereken şey bebeklerinin burnunun tıkalı olup olmadığı konusudur. Eğer bebeğin burnu tıkalıysa emerken zorlanır ve bolca hava yutar bu da gaz oluşumuna neden olur. Düzgün bir şekilde bebeğinizi emzirdikten sonra kucağınıza alın ve sırtı karşıya bakacak şekilde tutun. Gaz yukarıda olacağı için koltuk altının üst kısmından parmak uçlarınızla yana doğru birkaç kere açılma hareketi yapın. İkinci hareket olarak da parmak uçlarını sırt bölgesinde tak tak tak şeklinde gezdirip gazı dağıtın.Üçüncü harekette parmaklarınız bitişik bir şekilde aşağıdan yukarı doğru kademe kademe yukarı vurun. Son harekette ise aşağıdan yukarı doğru hafif bastırarak vücudunu sıvazlayın. Eğer buna rağmen yinede gaz çıkmadıysa bu defa yukarıdan aşağı doğru gaz çıkarmayı deneyin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -