Ufak Yatak Odası Dekorasyon Çeşitleri

480 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük yatak odası dekorasyonu, günümüzde küçülen evler nedeni ile önem kazanmaya başladı. Yatak odası; akşam eve yorgun geldiğinizde dinlendiğiniz, belki de akşamları ayağınızı uzatıp kitabınızı okuduğunuz, sabah gözünüzü açtığınız, kısacası herkes için evin oldukça işlevsel ve önemli bir alanıdır. Yatak odanız küçük olduğunda, mobilyaları ve kişisel eşyalarınızı yerleştirmek ve odayı toplu tutmakta zorlanabilirsiniz.

Ancak, doğru seçimler yapmak; küçük yatak odalarında bile büyük farklar yaratmanızı sağlayabilir. Peki, küçük yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır? Hangi püf noktalarını göz önünde bulundurmalısınız? Doğru yatak seçimi nasıl olmalı? Küçük bir yatak odasında nasıl bir gardırop kullanılmalı?

Küçük bir yatak odanız var ve ona ekstra renk ekleyemeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bir kez daha düşünün! Küçük odalar; renkler, dokular ve tasarımlar ile denemeler yapmak için idealdir. Su tonları ile mavi tonlarını birleştirmeyi deneyebilirsiniz. Yumuşak yatak örtüleri, yastıklar ve perdelerde zengin kadife seçimler de yapabilirsiniz. Tüm bunları yaparken, odanın genelinde beyaza yer vermeyi de ihmal etmeyin.

Küçük Yatak Odaları İçin Tasarımlar

Bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız; kullanabileceğiniz işlevsel mobilyalar ve önemli ipuçlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz!

Yatak odası dekorasyon ipuçları

Büyük, iki kişilik bir yatak yatak odanızda çok fazla yer mi kaplıyor? O halde, geleneksel açılır kapanır yatakları deneyebilirsiniz. Kapandığında koltuk ya da divan görünümünde olan bir yatak, küçük yatak odanızda yerden tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Böylece; yatak odanızda gardırop, masa ve sandalye için de fazladan yer açmış olursunuz. Ayrıca, yatak odanızdaki mobilyaları ve eşyaların dışında, odanın içerisinde hareket etmeniz için de fazladan yeriniz olacaktır. Tavanınız yeterli oranda yüksekse, açıldığında iki kişilik yatağa dönüşen divan tipi mobilya ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Yatak odası duvar depolama

Tüm küçük alanlarda olduğu gibi, yatak odasında da başarının anahtarı; işlevsel bir düzende yeterli depolama alanı oluşturmaktır. Küçük bir yatak odasında, birkaç büyük mobilya çok sayıda küçük mobilyadan daha az karmaşık bir görünüm yaratır.

Duvarlar; evin tüm alanları için işlevsel birer depolama alanıdır. Yatağın üzerindeki duvarın üst kısımlarını kitaplık raflarına dönüştürebilir ya da orta kısımdaki duvarları kişisel eşyalarınız için bir depolama alanına dönüştürebilirsiniz. Duvara monte bir tabla, kozmetik eşyalarınızı depolamak istediğinizde, yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -