Konutta Abajur Modelleri ve Seçimleri

956 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Var olan eski abajurlarınızı dönüştürebilir ya da abajur sistemi alarak, şapka kısımlarını büsbütün kendi üslubunuza nazaran dizayn edebilirsiniz. Konutta abajur üretimi için fazla kumaşlardan, ipliklerden, karton yahut plastik içerikli kağıtlardan yararlanabilirsiniz.

Süsleme gereci olabilen tüm gereçlerle kendi şeklinize yansıtabilir, mesken dekorasyonunuza nazaran eşsiz abajurlar imal edebilirsiniz.

Abajur Süsleme Formülleri

Abajur iskeletini en yeterli kaplama usullerinden biri, kumaş kaplamadır. Kadife ve tafta kumaşlar yahut rengarenk tüllerle süsleme yapabilirsiniz. Öncelikle hangi odada kullanacağınızı belirleyin.

Örneği yatak odasında daha koyu tonlar ve kalın kumaşlar kullanılabilir yalnızca ışık huzmesi fontunda gizemli bir ışık yayılımı sağlanabilir. Salonda kullanmak için daha transparan kumaşlar, kalın tüllerle kaplama yapılabilir.

Kumaştan Abajur İmali

Konutta dönüşüm yaparak kendinize şık bir abajur yapmak için, kullanacağınız kumaşı şapka iskeletini kaplayacak biçimde ve kenarlarında en az 2 cm kalacak halde kesin. Kumaş yapıştırıcı ile öncelikle üst kısmını kıvırın ve yapıştırın.

Abajur biçiminde nazaran kestiğiniz kumaşın alt kısımlarını birleştirirken, kumaşın gergin halde olmasına ve düzgün yapıştırılmasına itina gösterin. Tasarımınıza nazaran pileli kumaş kaplama yapabilir ya da kumaşı kesmeden evvel 2 cm kalınlığında uzun şeritler haline kullanarak, yapıştırma yerine sarma modelinde imal edebilirsiniz.

Abajur üretimi için iskelete sarılarak kaplama yaptığınızda, bitiş kısmını birleştirmek için dikebilirsiniz. Üzerine kumaş güller, pul ve payet işlemeleriyle renklendirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık