Beyaz Salon Dekorasyonu Ve Uyumlu Renkler

919 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Salon dekorasyonunu beyaz yapmak temizlenmesinin güç olması nedeniyle fazla tercih edilmemekle birlikte, son devirde yeni evlenenlerin tercihi bu tarafta olmaktadır. Paklığı ve saflığı temsil eden beyaz renk, uygun renklerle birlikte kullanıldığında konuta farklılık ve kalite katar.

Beyazın Asaleti ile Uyumlu Renkler

Beyaz salon ekibi kombinleri bilhassa ahşap rengi ile kullanıldığında epeyce beğenilen ve içten bir imajın elde edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanında altın rengi ile kullanılması salona lüks ve zenginlik havası verir. Yemek odası başka bir odada değilse, salonun bir köşesi yemek kısmı olarak kullanılıyorsa burada da doku bütünlüğünün sağlanması için beyaz renk kullanılmalıdır. Ton farkları salonun genel havasında aksiliklere neden olacağından dikkatli bir seçim yapılmalıdır. Koltuk ekipleri ve orta masa kesinlikle beyaz olmalı, odaya koltuk üzerlerindeki kırlentler, biblolar ve oda aksesuarları ile renk verilmelidir.

Zıtlıktan Gelen Hoşluk

Son vakitlerde beyaz renk çokça tercih edilse de ekseriyetle süt beyaz verine kırık beyaz salon kadroları tercih edilmektedir. Bu renk, birden fazla vakit koyu bir tonla birlikte kullanılarak odanın havası istenen biçime getirilir. Siyah- beyaz ikilisi ile önemli, mavi- beyaz ikilisi ile huzurlu, sarı- beyaz ikilisi ile cıvıl cıvıl ve lüks bir görünüm elde edilebilmektedir. Bunun yanında beyaz salon grubu dekorasyonu yapılacaksa oda büyüklüğü göz önüne alınarak birlikte kullanılacak renk seçilmelidir. Büyük odalarda çok koyu renkler kullanılabilirken, küçük salonlarda beyaz ile ikinci renk ortasındaki ton farkı, odayı daha da küçük gösterecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık