Giysiden Küf Rutubet Lekesini Çıkarma Yöntemleri

1.275 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Giysilerde oluşan küf lekelerini çıkarmak için kullanılacak kolay metotlar tesirli sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Bilhassa kirli çamaşır sepetinde ıslak elbise ya da kıyafetlerle birlikte bırakılan giysilerde bir müddet sonra küf lekeleri oluşmaya başlayacaktır. Toplu iğne boyutunda ve ufak ufak oluşmaya başlayan bu küfler bakteriyel olması bakımından hayli risklidir. Bilhassa bebek kıyafetlerinde oluşan bu küfler, bebeğinizin sıhhatini da önemli boyutta riske atmaktadır.

Giysiden Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Giyside oluşan küf lekelerini çıkarmak için öncelikle kullanılacak birkaç kıymetli başlangıç adımı vardır. Bu adımlar sırayla uygulanarak giysilerde oluşan küf lekelerinden epeyce kolay bir formda kurtulmuş olunur. Bu adımlardan en değerlisi ağartıcı kullanmaktır. Giysilerde kullanılacak olan ağartıcıya yalnız hayli dikkat edilmelidir. Kullanırken giysileriniz yüksek oranda ziyan görebilir.

Açık Renkli Giysilerden Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Açık renkli giysilerden küf lekelerini çıkarmak isteyen şahıslar, kıyafetin üzerinde bulunan küfü dış alana yumuşak bir fırça yardımı ile çırpabilirler. Açık renkli giysiler için klorlu ağartıcı kullanmak epey kıymetlidir. Kullanılan ağartıcıyı bütün giysiye uygulamadan evvel ufak bir alana uygulayarak rengin açılıp açılmadığı denetim edilmelidir. Bir yemek kaşığı ağartıcıyı bir bardak suyla karıştırıp seyreltmek giysilerinizi müdafaaya epeyce yardımcı olacaktır. Hazırlanan karşımı boş bir sprey şişesine koyarak uzaktan kıyafetin üzerine püskürtebilirsiniz. En son olarak giysiyi talimatta belirtilen biçimde yıkayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık