Ufak Mutfaklar için Hızlı Çözümler

1.315 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde artık dairelerin git gide küçülmesi, daha dar alanlara sığabileceğimiz yaratıcı fikirleri düşünmemizi sağladı. Evin en çok kullanılan ve en fazla küçük malzemelerinin yer aldığı küçük mutfaklar için pratik çözümler neler ele almaya karar verdik.

Mutfak, bir kadının evde belki de en çok vakit geçirdiği alandır. Ancak, sırf küçük bir mutfağınızın olması, mutfağınızdaki dekoru işlevsel hale getirmenizi engellemez. Bu listede bulabileceğiniz pratik çözümler, stilden ödün vermeden, daha küçük alanlarda daha fazla şeyler yapabilmenizi sağlar.

Tencere ve Tavaları Asın

Küçük bir mutfağın en büyük problemlerinden biri, çekmecelerde yeterli alan olmamasıdır. Mutfak dolaplarınızın sayısının azlığı nedeniyle aradığınızı bulmakta zorlanıyorsanız; dolap ve çekmece içlerinde fazladan yer açmanın en kolay yolu, tencere ve tavaları oradan kaldırmaktır.

Tencere ve tavaları dolap içine yerleştirmek yerine, profesyonel bir askı organizatöründen yardım alarak, bir duvarı kullanabilirsiniz. Bunu yaparken, önce en büyük tencereleri asarak başlayın. Ardından, orta boy olanları asın ve en küçük olanları aşağı asarak bitirin.

Mutfakta yerden tasarruf etmenin yolları

“Her şeyi de asacak mıyız!” demeyin. Mutfak duvarları, özellikle de küçük mutfaklar için harika birer depolama alanı gibidir. Doğru organizatörler ve askı aparatları ile dolap içinde yer kaplayan pek çok şeyden kurtulabilir ve daha düzenli bir mutfak organizasyonuna sahip olabilirsiniz. Mutfak çekmeceleriniz, tüm eşyalarınızın sığamayacağı kadar sıkışıksa, mutfak duvarlarınızı dekorasyona dahil edebilirsiniz. Örneğin, ahşap kesme tahtalarınızı ya da metal süzgeçleri asmayı deneyebilirsiniz. Böylece, kesme tahtanız da her aradığınızda elinizin altında olacak ve ahşap görünümleri ile mutfak duvarlarınıza şık bir dekorasyon kazandıracak.

Küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri

Mutfakta fazladan depolama alanı yaratmanın en iyi yollarından biri, işlevsel mobilya ürünleri kullanmaktır. Mutfağın bir köşesinde oluşturduğunuz oturma köşesinde; altında depolama alanı olan banklardan kullanın. Böylece; el bezleri, masa örtüleri ya da mutfakta elinizin altında olması gereken bazı şeyler için fazladan yer almış olacaksınız. Bu küçük gizli depolama alanı bile, küçük mutfaklar için etkili bir çözüm olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -