Sararmış Mutfak Dolaplarını Beyazlatma Yöntemleri

563 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz renk mutfak dekorasyonu nda son yıllarda trend haline gelmiştir. Bunda beyaz rengin büyüleyici katkılarının kıymeti büyüktür. Öncelikle bir mobilyada beyaz renk kullanıldığında; o ortama parlak ve taze bir hava katmaktadır. Tıpkı vakitte ortamın olduğundan daha büyük gözükmesine neden olmaktadır. Bu yüzden beşerler konutta geçirdikleri vaktin büyük bir çoğunluğunu mutfakta geçirdiklerinden; mutfakları için kendilerini daha uygun hissedebilecekleri, birebir vakitte şık da olan bir görünüm istemektedirler. Bilhassa mutfağı güneş almayan bireylerin de başvurabileceği ufak bir hiledir, mutfağı beyaz renk ile dekore etmek.

Beyaz Renk Mutfak Dekorasyonu Paklık Açısından Sıkıntı Mu?

Paklık açısından bakıldığında beyaz renkte dekore edilmiş bir mutfak ile devam etmek pek de kolay değildir. Bilhassa ocağın sık kullanıldığı bir mutfakta, beyaz renkteki dolaplarda sararma meydana gelir. Dolayısı ile sistemli olarak mutfaktaki beyaz renkteki eşyaların temizlenmesi gereklidir.

Sararmış Mutfak Dolapları Nasıl Beyazlatılır?

Beyaz renkte olup vakitle sararmış olan mutfak dolaplarını tekrar beyazlatabilmek için kullanılması gereken teknikler şunlardır:

Öncelikle 1 fincan sirke, 2 fincan ılık su ve 1 yemek kaşığı karbonat karıştırılmalıdır. Bu karışım ile sararmış olan mutfak dolapları silinmelidir.

  • Ayda bir kere mutfak dolapları ılık su ve yağ çözücü karışımı ile birlikte silinmelidir.
  • Bulaşık deterjanı ılık su ile karıştırılıp mutfak dolaplarını silmek için kullanılabilmektedir.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -