Pembe Renk Mutfak Dekorasyonları

610 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Mutfağa pembe dekorasyon yapmak günümüzün konut modası trendleri ortasında yerini almıştır. Pembe renk, dekorasyonda birkaç yıl öncesine kadar kullanılmamaktaydı. Bunun nedeni rengin feminenliğe daha uygun olmasıydı. Lakin günümüzde salonlarda, mutfakta, yatak odasında pembe rengin göze çarptığını görüyoruz. Tabi mutfakta da öyle…

Pembe Rengin Mutfaktaki Bağımsızlığı

Pembe mutfak dekorasyonunda göze çarpan birinci nokta, rengin kendisinden daha açık bir renk tonu ile kombinlendiğinde bir şeylerin eksik olduğu hissi vermesidir. Renk, krem rengi üzere açık bir tonla birlikte kullanıldığında ortamda her şeyin açık renk olduğu hissiyatını oluşturmaktadır. Bu nedenle koyu bir rengin hafif ayrıntılarla kendini muhakkak etmesi, yere kalite ve zevk sahibi birinin bakış açısını yansıtacaktır. Bilhassa mutfak robotu, kepçe ve tencereler üzere gereçlerin siyah yahut koyu renk olması durumunda tekrar pembe mutfak aksesuarları kullanılmamalıdır.

Pembe Renk Mutfağa Uygun Tüyolar

Pembe dekore edilmiş bir mutfakta kesinlikle krem rengi kullanılmalıdır. Bu renklerin yaratacağı çiğ imgeden ortalara atılacak hafif siyah ya da lacivert renkle kurtulabilinir. Pembe beyaz mutfakların çabuk kirleneceği ve konuğuna rahatlık hissi vermeyeceği göz önüne alındığında da ortalara diğer renkler atılması gerektiği kanaatine varılabilir. Bu türlü bir durumda yeşil, ahşap rengi üzere tabiattan renklerle de mutfak zenginleştirilebilmektedir. Bilhassa meskenin farklı kısımlarında ahşap renginin kullanılması durumunda burada da kullanılarak bütünsel bir doku oluşturulabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık