Koltuk Takımı Farklı Renk Seçimleri

624 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Koltuk takımı renk uyumu dekorasyonda olmazsa olmaz kriterlerin başında gelmektedir. Özellikle diğer alanlardan daha bir özenli yapılan salon dekorasyonlarında koltuk renk uyumu son derece önemlidir. Tam da burada stabilin dışına çıkmak için başkalarının bakış açısı da değerlendirilir. Dekorasyon minik detaylarla bile olağan üstü hale gelebilen bir şeydir.

Bu bağlamda da güvendiğiniz bir kişinin o koltuğun yanına bir saksı daha hoş ortam yaratır, o koltuk sol kenara alınırsa daha ferah bir ortam olur gibi minik fikirler yorgunlukla sizin fark etmediğiniz hoş fikirler verebilir.

Koltuk renk uyumu nasıl olmalı?

Gelin şimdi birlikte koltuk takımı renk uyumu hakkında iyi fikirleri birlikte görelim.

Koltuk Takımı Renk Uyumu

Salon dekorasyonunda koltuklar ile sandalyelerin ve berjer koltukların renk uyumuna dikkat edilmelidir. Koltuk takımlarını renkleri kapsamlı bir şekilde düşünülmelidir. Zira koltuk takımı rengi bulunduğu alanın duvar kağıdından halısına, zemininden perdelerine kadar renklere belirleyici bir rol üstlenir.

Kahverengi gibi klasik renkler ile uyum yakalamak son derece önemlidir. Bu nedenle kahverengi koltuk renkleri olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Krem, bej, Makyajci, pembe ve beyaz koltuklar ile de kolay perdeden halıya kolay uyum yakalanmaktadır. Siz de dekorasyonda renk uyumu konusunda kendinize fazla güvenemiyorsanız bu renkleri kullanabilirsiniz.

Koltuk renk uyumları

Keskin kırmızı ve keskin mavi renkleri ile koltuk renk uyumu kolay yakalanamayacağı için dikkatli olmalısınız. Bu tür renklerin içinden sorunsuz çıkmak için beyaz, krem, sarı, ekru, gri, Makyajci ve yeşil renklerden yardım almalısınız. İkili renklerle yapılan dekorasyonlar yerine uyumlu ve çoklu renklerden yapılan dekorasyonlara yer vermelisiniz.

Dekorasyonda Renk Uyumu

Koltuklarla renk uyumu yakalamak için zıt renk uyumundan faydalanabileceğiniz gibi kontrast renklerle de dizaynlar yapabilirsiniz.

Koltuk renginin öne çıkması ve odak noktası olması için en önemli nokta duvar rengidir. Duvar rengini öyle bir seçin ki tuval gibi olsun ve o tuval ile de koltuk renkleriniz bütünleşsin. Diğer dekorasyon ögelerinizde doğru renk tonlarından seçilirse mükemmel dekorasyonlara imza atmış olursunuz.

Aşağıda yeni sezon dekorasyon renklerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek size ve tarzınıza en yakın dekorasyon şeklini bulabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık