Kadife Koltuk Çeşitleri

610 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadife koltuk modelleri günümüzde geçmişe nazaran daha sık kullanılmaya başlandı. Daha sık dokumalı ve kısa tüylü kadife koltuk modelleri ise daha sık tercih edilmektedir. Özellikle modern dekorasyon yapımında kadife koltuk takımlarının daha çok kullanıldığını görüyoruz. Yumuşak dokusu ile insana huzur veren, dinlendiren ve aynı zamanda göz alıç dekorasyonlar yapmanızı sağlayan kadife koltuklar hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Kadife Koltuk Modelleri

Kadife koltuk ile dekorasyon yapacaksanız dekorasyon tarzınız ile uyumlu koltuk yüzlerini tercih etmelisiniz. Göz alıç, şık desenleri ve geniş renk yelpazesi ile yaşam alanlarınızın havasını tamamen değiştirerek zengin bir hava katan kadife koltuklar nasıl kullanılmalıdır.

Kadife Koltuk Seçimleri

Kadife koltuklarda sıcak ve cesur renkleri tercih etmek isteyenler kırmızı, mavi, mor ve yeşil gibi renklerin canlı tonlarını seçebilirler. Bu seçimlerinde koltuk halı uyumu, koltuk perde uyumu, koltuk aksesuar uyumu dikkate alınmalıdır.

Geçmişte tez renk koltuk takımları ve tek renk dekorasyonlar ön plandaydı. Oysaki günümüzde farklı ve dekorasyonda uyumu renkler ile şık dizaynlar yapılmaktadır.

Örneğin; kırmızı koltuk takımlarını beyaz, kahverengi, siyah, bej ve vizon rengi gibi renk tonları ile kombin ederek şık dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Mor rengini kadifenin kusursuz görünümü ile birleştirerek ağır ve bir o kadar da zengin görünüm sunan dekorasyon yapmanız mümkün.

Kadife koltuk takımı ile aksesuar kullanacaksanız mat renklerde aksesuar kullanmanızı öneriyorum.

Çünkü kadife parlak yüzeyi olan bir kumaştır. Kadife koltuk modelleri ile mat aksesuar kullanımı dekorasyondaki renk uyumunu öne çıkararak yumuşak geçişler sağlayacaktır.

Kadife Koltuk Takımı Perde Uyumu

Kadife koltuk takımlarında perde seçimi yaparken zıt renk uyumundan faydalanabilirsiniz. Koyu renk koltuk takımlarınız için açık renklerde fon perde ve tül perde kullanmanız daha doğru bir seçim olacaktır.

Mesela, mor renk koltuk takımları için kırık beyaz veya bej fon perde renklerini düşünebilirsiniz. Tabi perde seçerken koltuk renkleri kadar halı renkleri, duvar boyası rengi ev aksesuar renklerini de dikkate almalısınız.

Kadife koltuklarla modern dekorasyonlar yapabileceğiniz gibi Retro, coruntry, avangart ev klasik dekorasyonlar da yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -