Fon Perde Koltuk Modelleri

784 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Fon perde koltuk uyumu dekorasyonda görsellik açısından son derece önemlidir. Dekorasyonda renk uyumu halıdan koltuğa kadar önem arz etmektedir. Salon ve oturma odalarında ise fon perdelerle koltuk takımlarının uyumu bütün bayanların dikkat ettiği konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi hap birlikte fon perdeye uygun koltuk takımı seçiminde dikkat edilecek noktaları görelim.

Fon Perde Koltuk Uyumu

Ev dekorasyonu birçok kişi için çok kolay olsa da, dekorasyonda renk uyumu birçok kişi tarafından atlanmaktadır. Oysaki renk uyumu dekorasyonda da en önemli noktadır. Kullanacağınız dekorasyon ögeleri aşırı uyumsuz olursa çok can sıkıcı ve kasvetli dekorasyon ortaya çıkar. Onca emek ve harcamadan sonra üzücü durumların ortaya çıkmaması için aksesuardan koltuğa kadar her şey uyumlu olmalıdır.

Fon perde koltuk takımı uyumları ise dekorasyonu öne çıkaran ve ilk izlenimi sunan parçalardır. Dekorasyonda maksimum kaç renk kullanılır dediğiniz duyar gibiyiz. Dekorasyonda maksimum 5-6 renk kullanabilirsiniz. Daha fazlası karmaşık dekorasyona neden olacağı için önerilmez.

Fon perde koltuk takımı uyum nasıl olmalı

Örneğin; kırmızı koltuk takımları ile dekorasyon oldukça zordur. Bizde zordan başlayalım:) kırmızı koltuk takımları ile soft ve yumuşak renkler kullanmalısınız. Kırmızı koltuğa krem, bej, beyaz ve somon rengi tercih edebilirsiniz.

Fon Perde Ne Renk Olmalı?

Açık renk koltuklarla fon perde uyumu ise oldukça kolay ve zahmetsizdir. Örneğin; krem rengi koltuk takımları ile her renkte fon perde kullanabilirsiniz. Renk seçiminde kullandığımız diğer dekorasyon ögelerinin renkleri dikkate alınmalıdır.

Krem rengi koltuk takımlarına mavi, yeşil, cam göbeği, sarı, kahverengi, kiremit ve bordo fon perde kullanabilirsiniz.

Kahverengi koltuk takımları ile kullanacağınız fon perdeler ise açık renklerde olmalıdır. Yeşil koltuk takımları ile kullanacağınız fon perdeler ise sarı, beyaz, kahverengi, kiremit rengi, mor olarak karşımıza çıkmaktadır. Beyaz koltuk takımları ile ise dilediğiniz renklerde fon perde kullanabilirsiniz.

Fon perde koltuk takımı uyum

Koyu renk koltuk takımları ile açık renk fon perdeler, açık renk koltuk takımları ile ise koyu renk fon perdeler kullanılmaktadır.

Koltuk takımı ile fon perde uyumuna halı uyumu da eklenmelidir. Halı rengi hem koltuk takımları ile, hem de fon perde ile uyumlu olmalıdır. Bu bağlamda fon perde seçimi küçük pencerelerde ve küçük metrekareli mekanlarda açık renk tercih edilmeli, büyük metrekareli ve büyük pencereli mekanlarda ise daha özgür seçimler yapılmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık