Dar Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyon Modelleri

622 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu, bayanlar için her zaman zor görünmüştür. Ancak yatak odası dekorasyonu yaparken, genellikle dikdörtgen olması, kare olmasından çok daha kullanışlı olacaktır. Bakalım uzmanlar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu için ne öneriyor.

Unutmamız gereken en önemli nokta, dar dikdörtgen yatak odalarımız için minimalist yaşamı tercih etmeliyiz. Zaten mutluluğun kaynağı daha az eşya değil mi ? Ama yine de aksi kanaatte olanlar için yazının devamını okuma vakti.!

Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir

Dikdörtgen yatak odası dizayn edilirken en önemli etkenlerden bir tanesi yukarıda da bahsettiğimiz gibi, odamızın şeklidir. Dikdörtgen bir odaya sahipseniz, yatak odanızın dekorasyonunu yapmak oldukça kolay olacaktır.

Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu yaparken dikkat etmemiz gereken şeyler;

Dikdörtgen Yatak Oda Nasıl Döşenir?

Dar yatak odası tasarımları yatak-şifonyer-gartrop arasında döner. Bu üçlüyü doğru bir şekilde kombinlemeyi başarmalısınız.

Uzun dar yatak odası dizaynında özellikle yatak yatak odasının uzun duvarına gelecekse ayak kısmına şifonyer koymak eğer alan kısıtlı ise yanlış bir tercih olacaktır.

Gardrop Yerine Giyinme Odası

İnternetten ç oğu baktığnıız yatak odası modelinde kolay kolay bir gardrop görmezsiniz. GEnellikle odanın uzun e mümkünse girintili bir kısmı giyinme odasına çevrilir. Hatta oda bir miktar büyükse ebeveyn banyosu dahi eklenebilir. Burada kıstas girintinin büyüklüğüdür diyebiliriz.

Dikdörtgen Yatak Oda Nasıl Döşenir?
Duvar Rengi

Dikdörtgen bir odaya sahipseniz, açık renk duvar kağıdı veya boya tercih ederek odanızı daha da ferah hale getirebilirsiniz. Dilerseniz yatağınızın baş kısmında bulunan duvarda farklı bir renk tercih ederek zıtlık yaratabilirsiniz veya yine açık renk tercih edip yatak başlığınızda tercih edeceğiniz renkli şerit ledler ile yatak odanıza renk katabilirsiniz. Bunun yanında kapağı tamamen ayna olan gardroplar kullanarak geniş bir görüntü alabilirsiniz.

Dikdörtgen Yatak Odası için Mobilya seçimi

Eğer dikdörtgen yatak odalarınızda nasıl mobilyalar tercih edeceğiniz konusunda bir fikre sahip değilseniz ilk tavsiyemiz odanızın boyutlarını tam ölçmenizdir. Zira yatak odanızda tercih edeceğiniz dolap uzun bir süre sizinle yaşayacak. Eğer genişlik ve yükseklik ile sıkıntınız yoksa mutlaka geniş bir gardrop tercih edin, ileride çok pişman olmamanız için bu önemli. Gerçi kadınlar için hiçbir dolap yeterli olmayacaktır ama olsun. Bunun yanında dilerseniz odanızın genişliğine göre makyaj aynası, makyaj masası ve şık küçük bir berjer tercih edebilirsiniz. Bizim önerimiz odanın duvarlarından ziyade daha zıt renkler tercih etmeniz olacaktır. Örneğin koyu kahve rengi krem karışımı bir gardrop, kahverengi bir makyaj masası ve krem rengi berjer tercih edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık