Cam Kavanoz Süsleme Şekilleri

732 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Geri dönüşümde en çok kullanılan eşyalardan biri cam kavanozlardır. Reçel, konserve, salça üzere mutfakta sık tüketilen besinlerden kalan cam kavanozlar, yiyeceklerin saklanması için yaygın olarak kullanılır.

Minik kavanozlar, desenli yahut halli kavanozlar ise konut dekorasyonunda da kullanılıyor. Farklı boyalarla renklendirmek, sticker ile süslemek, farklı alanlarda kullanmanıza imkan sunar.

Kavanozdan Mumluk Yapma

Farklı büyüklüklerdeki cam kavanozlarınızı akrilik boyalarla yahut ojelerle boyayarak, mumluğa dönüştürebilirsiniz. Kullanılacak odanın tasarım ve dekorasyon renklerine nazaran isterseniz tek renk, isterseniz desenli boyayabilirsiniz. Çok sayıda kullanılmayan ojeniz var ise ebruli motifler yapabilir, istediğiniz figürleri çizerek şahane mumluklar yapabilirsiniz.

Ojeleri daha avantajlı kullanmak için asetonla sulandırabilir, daha fazla elde ederek hem de ojeyi incelterek daha çok kavanoz boyayabilirsiniz.

Toz Şeker İle Süsleme

Mumluk yapmak için ojelerle yahut cam akrilik boyası ile boyadığınız kavanozları, büsbütün boyadıktan sonra, şimdi kurumadan tüm yüzeyine toz şeker dökebilirsiniz. Kısa mühlet sonra toz şekerler yüzey üzerinde kurur ve inanılmaz bir sempatiklik sunar.

Kullanılan boyanın niteliğine nazaran rengini alabilir yahut beyaz renkte kuruyabilir. Birebir halde simler yahut ışıltılar kullanabilir, boyadığınız mumlukları daha göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Cam Kavanozlardan Aplik Üretimi

Hırdavatçı yahut inşaat gereçleri satılan dükkanlardan, yapı marketlerden kalın tel alarak, cam kavanozlardan yapılan mumluklara askılık yapabilirsiniz. Bilhassa farklı formlardaki ve minik kavanozlar, aplikler için uygundur.

Orta kalınlıkta ve kolay bükülen teli, kavanozun ağız kısmından iki cins attırın ve sıkıca kıvırarak bağlayın. Örgü halinde kıvırdıktan sonra, rahat asılabilmesi için ilmek niteliğinde boşluk bırakarak biçim verin.

Banyo, koridor, mutfak yahut istediğiniz odada duvara asarak romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bahçelerde, balkon ve terasta inanılmaz şık imaj verir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık