Yüzü Ufak Gösterecek Saç Trendleri

889 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzü küçük gösteren saç modelleri birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Birçok kişi bazı saç modelleri ile yüzünün daha tombul, uzun veya köşeli göründüğünü düşünür. Bu nedenle yüzü daha şekilli gösteren saç modelleri arayışın girer. Yüzü küçük gösteren detayları birlikte görelim.

Yüzü Küçük Gösteren Saç Modelleri

Yüzünüzün küçük görünmesinde kısa saç, uzun saç, düz saç, dalgalı saç, kıvırcık saç gibi seçenekler arasında kaldıysanız uzun saç modelinin ilk alternatif olduğunu söyleyelim. Salık olarak kullandığınız düz ve uzun saçlar yüzün her iki tarafını kapatacağı için yüzünüz daha küçük görünecektir.

Yüzü küçük gösteren düz saçlar

Bob saç kesimi il ede yüzünüzün küçük bir görünüm kazanacağını unutmayın. Özellikle tombul yüzde asimetrik bob kesimi yaptırarak yüzünüze daha küçük bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Çok geniş alnınız varsa yüzünüz ya çok tombul, ya çok uzun ya da köşeli görünecektir. Şakaklarınızdan aşağısı ne kadar minimal olursa olsun bu böyledir. Eğer orantısızlığı alın bölgeniz yapıyorsa mutlaka kaküllü saç modelleri kullanmalısınız. Kaküllü saç kesimleri arasından tercihler yaparak yüzünüzü daha küçük gösterebilirsiniz.

Yüzü Küçük Gösteren Saç

Eğer yuvarlak ve tombul bir yüzünüz varsa katlı saçları denemelisiniz. Uzun saçlara çene kısmında biten katlar atılırsa yüz şekliniz çok daha orantılı ve küçük görünecektir. Bu modelde katlarınız size topuz yapma imkanı verecektir. Kaküllü ve katlı saçlar ile tepeden toplanan büyük topuzlar yapabilirsiniz.

Topuz yaparken kakülleri dahil etmediğiniz gibi yan taraftaki katları da salık bırakarak yüzünüzün yan taraflarını kapatmasını sağlamanız gerekmektedir. Böylece daha şekilli ve güzel bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yüzü uzun gösteren saç

Perçemli saçlarınız varsa at kuyruğu saç modeli de tam size göre. Saçlarınızı at kuyruğu topladıktan sonra perçeme ek olarak yanlardan birkaç tutam saç çıkartarak yüzü daha ince ve şekilli gösterebilirsiniz.

Kıvırcık ve kabarık saçlarınız varsa yüz hatlarınız daha iri ve kaba görünecektir. Saçlarınızı fönlü kullanmaya çalışın. Fön dışında da yukarıda bahsettiğimiz şekilde perçem ve katlar kullanın.

Bunca seçenek işe yaramadıysa röfle kullanın. Saçların tepe kısmında başlayan renkli röfleler (çık renkte röfle atılması lazım) yüzünüzü çok daha zayıf ve küçük gösterecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık