Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

992 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Vücut tiplerine göre kıyafet alışverişi sırasında değişen pek çok unsur vardır. Vücuda uygun kıyafeti bulmak, moda kıyafetleri giymekten daha önemlidir. Peki, mayo alışverişi yaparken, kot pantolon satın alırken vücut tipine göre kıyafet seçimlerini nasıl yapmalı? Kıyafet alışverişlerini kolaylaştıracak ipuçları var mı? Kendimize en uygun kıyafeti nasıl bulabiliriz? Detaylar, makyajci’nde.

Alışveriş yapmak kadınları mutlu eden bir aktivite olmakla birlikte üzerinize uygun olanı bulamadığınız noktada, oldukça can sıkıcı bir duruma dönüşür. Örneğin normalden biraz daha geniş kalçalara sahipseniz, satın almak isteyeceğiniz hemen her pantolonun beli bol gelecektir veya sadece bir ceket satın alma hakkınız var ama size en uygun ceket boyu hangisi..? Bu sadece bir kot pantolon veya bir ceket satın alırken geçerli değil üstelik. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde mayo alışverişi yapmak, iç çamaşırı satın almak istediğiniz noktada da pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Peki kıyafet alışverişlerini kolaylaştıracak ipuçları var mıdır?

Kendimize en uygun kıyafeti nasıl bulabiliriz?

Vücut Tipine Göre Kıyafet Nasıl Bulurum?

Eskiye oranla daha fazla kot pantolon modeli piyasada olunca kendimize en uygun kot kesimini tercih etmekte zorlanabiliriz. Skinny jean olarak tabir ettiğimiz dar kot pantolonlar toparlayıcı özellikleri sebebiyle kadınlar tarafından haklı olarak çok tercih ediliyor. Ancak her kot kumaşının aynı olmadığını unutmayın. Mutlaka toparlama özelliği daha fazla olan, kot kumaşlarını seçin. Ayrıca paça boyu bileğinizin hemen üzerine olmalı, bilekleriniz açıkta kalmalı. Bu şekilde bacak boyunuz için daha doğru bir görünüm elde edersiniz. Eğer göbek bölgesi fazlalıklarınız varsa yüksek bel modeller en iyi arkadaşınız olabilir. Büyük arka cepler de arka bölgeyi kamufle etmek için mükemmeldir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -