Kilolu Kişiler Nasıl Giyinmelidir?

392 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar için hangi beden olursa olsun güzel giyinmek en büyük önceliktir. Kendi bedenlerini tanıyan ve buna uygun olarak giyinmeyi başaran kadınlar her şekilde güzel ve uyumlu görünmeyi başarmaktadır. Her beden için uygun giyinme rehberi farklıdır ve bu, vücut tipinize göre de değişmektedir. Büyük beden kadın giyim konusu son zamanlarda birçok kişinin araştırdığı ve merak ettiği moda konularından biri haline gelmiştir. Bedeni sıkmayan, rahat beden ölçülerinde giyinmek isteyen kadınlar aynı zamanda doğru parça seçimi ve kombiniyle de fazlalıklarını gizleyerek iyi bir görünüm kazanmak istemektedir. Büyük beden kadınlar çoğu kişinin yanıldığı gibi tekdüze geniş ve sıradan parçalar giymek zorunda değildir. Her geçen gün büyük beden kadın giyime olan ilgi artmaktadır ve bu kategorideki moda parçaları da çeşitlenmektedir. Artık her yerde bulunabilen büyük beden pantolon, gömlek, elbise ve ceket modelleriyle birlikte birbirinden farklı ve stil sahibi kombinler oluşturulabilmektedir. Büyük beden kadın giyiminde dikkat edeceğiniz birkaç püf nokta sayesinde doğru ve şık bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz birkaç püf noktayla küçük hatalardan kaçınabilirsiniz.

Üzerinize tam oturan kesimleri tercih edin. Çok dar ölçüler giymeniz hem sizi sıkarak rahatsız eder hem de fazlalıklarınızı ortaya çıkarabilir. Normal bedeninizden daha büyük giysileri giymeniz durumunda ise daha kilolu görünebilirsiniz. Eğer geniş oversize parçalar giyiyorsanız, dar bir parçayla birlikte kullanarak dengeyi yakalayabilirsiniz. Uzun üstler kullanın. Böylece bel ve basen bölgesindeki fazlalıklarınızı örterek daha düz, uzun ve ince bir görünüm kazanabilirsiniz.

Geniş göğüslere sahipseniz doğru sütyen seçimi ile düzgün ve sarkmayan bir göğüs görünümüne kavuşun. Böylece, bele doğru incelen kum saati görünümü kazanabilirsiniz. Vücut şeklinize göre dengeyi kurmaya çalışın. Örneğin; geniş kalçalara sahipseniz, üst bölgenizde omuzlarınızı öne çıkaran bir kombin tasarlayabilirsiniz. Eğer üst bölgeniz genişe, bol kesim etekler giyebilirsiniz. Desen kullanımına dikkat edin. Karmaşık ve büyük desenlerden kaçının. Enine değil boyuna çizgiler kullanın, bu sizi daha iyi ve uzun gösterir.

Göğse doğru inen V yaka bluzları deneyin. Bunlar boyun ve üst bedeninizi daha uzun gösterecektir. Korse iç çamaşırı ile sıkı bir vücut görünümü kazanın. Özellikle davetlerde abiye gibi şık elbiseler giyecekseniz korseler size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Belin biraz üstünden başlayarak genişleyen elbiseler göbeği saklamanıza yardımcı olur. Esnek ve likralı kumaşlardan uzak durabilirsiniz. Bu tür kumaşlar vücudunuzu sararak katlarınızı belli edebilir.

Dar paça pantolonlar bacak şeklinizi kalından başlayıp aşağıya doğru incelen bir şekilde göstereceği için hoş bir görüntü yaratmayabilir. Dar paça yerine geniş ve boru paça pantolonları tercih edebilirsiniz. Düşük bel pantolon yerine yüksek bel pantolonları tercih edin. Yüksek bel pantolonlar belin dışarı sarkmasını engelleyerek toplayabilir ve daha iyi bir görünüm kazandırabilir. Bunu yaparken de karnınızı çok sıkmamaya ve rahatlığınızı korumaya çalışın. Esnek, lastikli ve toparlayıcı büyük beden pantolonlara yönelebilirsiniz.

Büyük Beden Elbise

Büyük beden kadın giyiminde en sık rastladığımız siyah giyme alışkanlığına ister uyun isterseniz de daha canlı ve renkli elbiselere yönelerek güzel enerjinizi dışarı yansıtın. Renkli ve dekolteli giyinmekten korkmayın. Belinizin üstünden başlayarak genişleyen elbiseler ile göbeğinizi örtebilirsiniz, fakat direkt göğsün altından başlayan modellere kaçmamaya dikkat etmelisiniz, çünkü hamile görünümü yaratabilirsiniz. Şifon kumaşlar, ince ve süzülen görüntüsüyle zarif bir hava katarak fazlalıkları kapatabilir. Yaka tercihinde ise cesur davranın ve omuzlarınızı ön plana çıkarmaktan çekinmeyin. V tipi yakalar boyun ve üst bölgenizi daha güzel gösterebilir. Omuzları açıkta bırakmayı deneyerek de dikkatleri bel ve kalçadan uzaklaştırıp omuzlara çekebilirsiniz. Madonna yaka elbiseler ve kayık yaka elbiseler, şık davetlerde size çok yakışacaktır. Büyük beden elbise modellerinin desen seçimlerinde ise büyük ve karışık desenler yerine daha sade tasarımlara yönelebilirsiniz. Çizgi desenleri kullanacaksanız yatay yerine dikey olanları kullanabilirsiniz, çünkü yatay çizgiler sizi olduğunuzdan geniş gösterebilir.

Büyük Beden Gömlek

Büyük beden gömlek seçimlerinde sizi sıkmayan ve tam oturan gömlek ölçülerini almaya dikkat edin. Desen konusunda yine yatay çizgi yerine dikey olan modelleri almanızı tavsiye ederiz. Fakat dikey çizgileri kullanırken de vücut orantısızlığınızı yansıtacak tercihlerden kaçınmalısınız. Çizgilerin vücut kıvrımlarını yansıtacak şekilde kıvrılması güzel bir görüntü sunmayacaktır. Kalça bölgenizi örtmek istiyorsanız biraz uzun olan büyük beden gömlek modellerine yönelebilirsiniz. Gömleğinizin boyun kısmındaki 1-2 düğmeyi açık bırakmanız da hoş bir görünüm sağlayacaktır. Tamamı kapatılmış gömlekler hem rahatsızlık verebilir hem de kötü boğucu bir hava katabilir. Gömlek kollarınızı birkaç santim yukarı gelecek şekilde katlamayı da deneyebilirsiniz. Bileklere doğru incelen bir kol fiziğiniz varsa ince bileklerinizi ortaya çıkarmanız güzel bir görünüm katabilir. Renk seçimi konusunda kararsızsanız, vücut tipinize bakarak karar verebilirsiniz. Eğer kilolarınız üst bölgede yoğunlaşmışsa, koyu renk büyük beden gömlekler ile bu bölgedeki dikkatleri uzaklaştırabilirsiniz.

Büyük Beden Pantolon

Büyük beden pantolon seçimleri hem rahatlık hem de doğru bacak görünümü için önemli konulardan biri olmaktadır. Büyük beden kadınlarda sıkça rastladığımız kalın kalça bölgesinden sonra aşağıya doğru incelen bacaklar ters üçgen görünümü yaratmakta ve birçok kadın tarafından istenmemektedir. Eğer bu görünümden kurtulmaya çalışıyorsanız, dar paça pantolonlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bunun yerine geniş paça veya boru paça pantolonlar daha düz bacak görünümü katabilir. Bol paça siyah pantolonlardan en az bir tane gardırobunuzda bulundurmanız tavsiye ederiz. Kurtarıcı niteliğindeki siyah bol paça kumaş pantolonlar çoğu kombinle uyum sağlayarak size kolaylık sunar. Eğer küçülen bacak bileği tarzını seviyorsanız dar paça pantolonlara göz atabilirsiniz, bu tamamen sizin zevkinize ve stilinize bağlı bir seçimdir. Pantolon alırken karar vermeniz gereken bir diğer nokta, bel yüksekliğidir. Yüksek bel pantolonları seçmeniz sarkan alt göbeğinizi saklamanız açısından faydalı olacaktır ve güzel bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca, kalın esnemeyen kot pantolonlar, oturup kalkmada ve hareket etmede size zorluk çıkarabilir. Daha ince ve esneyen kumaşlara yönelmeniz faydalı olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -