Yüksek Belli Pantolon Kimlere Yakışır?

254 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kot pantolon bedeninizi biliyor olabilirsiniz. Peki, bel yüksekliğinde hangi ölçünün size uygun olduğunu biliyor musunuz? Mükemmel kadın jean kombinleri yapabilmek için öncelikle vücut tipinize uygun kesim, bel yüksekliği ve boy tercih etmelisiniz.

Trend giyim tarzını yakalamak için en başta doğru kot seçini yapabilmeniz gerekir. Çünkü doğru bel yüksekliğini seçerek kolaylıkla daha ince görünebilirsiniz. Her vücut tipi için nasıl beden ölçüsü farklıysa bel yüksekliği de farklıdır. Kendi bedenimi alıyorum bana yakışan kesimi seçiyorum ama yine de istediğim gibi görünmüyor diyorsanız nedeni bel yüksekliğinde doğru seçimi yapmamaktır.

Yüksek bel, orta bel ya da düşük bel jean pantolon modellerinden hangisinin sizin için daha uygun olduğunu vücut tipinize göre anlayabilirsiniz. Bel yüksekliğine göre Jean pantolon nasıl seçilir merak ediyorsanız sizin için vücut tiplerine göre bir seçim kılavuzu hazırladık;

Minyon Kıvrımlı ya da İnce Kısa Vücut Tipi

Boynuz kısaysa bel yüksekliğinde fazla yüksek ya da fazla düşük tercih etmek vücudu dengesiz gösterir. Kısa boylu kadınlar için ideal kot pantolon orta ya da yüksek belli olan modellerdir. Düşük bel kısa boyda bacakları çok kötü gösterir. Kısa boyluysanız kesinlikle düşük belden uzak durmalısınız. Yüksek bel ya da orta bel jean pantolon sizin için ideal seçimdir. İnce bir vücudunuz varsa standart orta boy tercih etmeli, daha kıvrımlı hatlarınız varsa biraz kadın yüksek bel jean pantolon giymelisiniz.

Armut Şeklinde Vücut Tipi

Armut vücut tipinde göğüsler daha küçük, bel daha ince ancak kalçalar daha geniştir. Yüksek belli kot pantolonlar her ne kadar karşıt gibi görünse de armut vücut tipinde harikalar yaratabilir. Armut vücut tipine sahipseniz stil kombinler yapmak için yüksek belli kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Yüksek bel bacaklarınızı daha uzun gösterirken kalça kısmını da dengeler. Kıvrımlı skiny jean modelleri sizin için ideal modellerdir. Diz altından genişleyen bootcut ve flare kadın jean modelleri de armut vücut tipi için harika seçimlerdir. Armut vücut tipi için bir ipucu daha verelim; hangi stili seçerseniz seçin mutlaka koyu renk denim jeans seçmelisiniz.

Elma Şeklinde Vücut Tipi

Elma vücut tipinde kalın olan kısım vücudun orta kısmıdır. Bu vücut tipindeki kadınlar geniş omuzlara, ince kol ve bacaklara sahip olur. Bir de bu vücut tipinde göbek vardır. Elma vücut tipine sahipseniz bayan denim modelleri arasında aradığınızı bulamamış olabilirsiniz. Belinize oturan orta bel yüksekliğinde kot pantolon modeli tam sizin vücudunuza göredir. Bu kot stili bacaklarınızı daha uzun gösterirken karın bölgenizi de toparlar. Koyu renkli yıkama kotlar daha ince görünmenizi sağlar. Son yılların kadın modası skiny kotları öne çıkartır. Siz de doğru bel yüksekliğinde skiny giyebilirsiniz. Bootcut kadın denim pantolon modeli kalçalarınızı daha güzel gösterir vücudunuza orantı verir. Göbek deliğinizin bir inç altında orta bel yüksekliği ve likra kot sizin için idealdir.

Kum Saati Şeklinde Vücut Tipi

Bu tarz bir tipine sahip kadınlar ince belli olup kıvrımları daha bellidir. Belin üzerine çıkan yüksek belli kot pantolonlar bu vücut tipi için uygundur. Kıvrımları saran, sıkı ve dar kot pantolonlar tercih edilebilir. Kum saati şeklinde vücut tipine sahip kadınlar için kombin önerisi verilirken yapılan en büyük yanlış kot stilidir. Tam bir kum saati şeklinde orantılı vücudunuz varsa dar denim kot, yüksek bel kot, düz paçalı kot, bootcut kot ve genç giyim modasında öne çıkan yırtık kot modellerini deneyebilirsiniz. Ancak orantısız vücut yerleriniz varsa vücuda orantı kazandırmak için kotla o bölgeleri dengelemelisiniz. Örneğin, kalçalarınız çok büyükse göğüslerle orantılı yapmak için kalçayı küçülten likralı dar kot giyebilirsiniz.

Sayfalarımızdan her tarza ve bedene uygun pantolon seçenekleri ve daha fazlasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Cazip fiyatlarımızın yanı sıra sürekli yaptığımız indirim ve kampanyalar ile dilediğiniz kıyafetleri bütçenizi sarsmadan satın alabilir, kombinlerinizde fark edilebilir olursunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -