Uzun Yüzler için Saç Modelleri

558 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun yüze saç modeli kadın; saç kesimi yaptırmak istediğiniz zaman akla gelen ilk soru yakışıp yakışmayacağıdır. Yüz şekline uygun saç modelleri ile yüz hatlarınızı daha da belirgin ve etkileyici bir şekilde öne çıkarabilirsiniz. Bugün sizlere uzun yüze saç kesimi kadın hakkında bilgi vermek istiyoruz. Uzun yüzlü kadınlara yakışan saç modelleri nelermiş birlikte görelim.

Uzun Yüze Saç Modeli Kadın

Uzun yüzlü kadınlar kendilerine uygun saç modeli kullanmadıkları zaman çene ve alın mesafesi çok daha uzun görünecektir. Bu nedenle uzun yüze yakışan saç kesimlerini bilmeyiz ve bu yönde kesimler yaptırmanız gerekmektedir.

Uzun yuzlu bayanlar icin sac kesimi,

Uzun yüzlü kişilerin mutlaka kullanması gereken şeylerden biri kaküldür. Kaşların tam üstünde kesilen kahküller ile yüz hatlarını daha oval görünecektir. Saçlarınızı kısaltmadan yüzünüze yakışacak şekli bulmak istiyorsanız ilk etapta kahkül keserek saçlarınızı kullanmayı deneyin.

Katlı Saç

Yüzünüzün uzunluğunu alan bir diğer saç modeli de katlı saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle düz saçlı kişilerin saçları katlı saç ile saçlarınız hacim kazanırken yüz hatlarının daha şekilde görünmesini sağlayacaktır.

Dalgalı saçlara kat uygulaması ile de uzun yüz şeklinizi de dengeleyebilirsiniz. Özellikle kulak hizasındaki saçlara sahip olanlara mutlaka kat attırmalısınız diyoruz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Uzun suçlardan sıkıldıysanız ve uzun yuzlu kadinlara sac modeli arıyorsanız pixie saç modeli denemelisiniz. Kahküllü pixie saç kesimi veya pixie saçlara dağınık tarz yüzünüz çok daha eşlik görünecektir. Bukleli saçlar ile de hiç hatlarınız daha orantılı görünecektir.

Kısa saçlara veya omuz hizasındaki saçları kıvırcık yaparak daha etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle koyu kumral saçlara bukleler ve kakül çok yakışmaktadır. Saçlar ne kadar hacimli ve dalgalı olursa yüz hatları bu kadar çok orantılı hale gelir.

Uzun yüzlü kadınların kullanmaması gereken saç modelleri de vardır. Özellikle düz ve hacimsiz saçlar ile yüz şekliniz olduğundan daha uzun görünecektir. Bu nedenle küt saç modellerinden ve düz saç modellerinden uzak durmalısınız. Düz saç kesiminden vazgeçemeyenlerden iseniz kakül kullanmalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık