Toplu Saç Trendleri

586 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Toplu Saç Modelleri; Kişiler toplu saç modellerini en çok spor giyimlerinde ya da günlük hayatlarında kullanmaktadırlar. Bunun yanı sıra düğünlerde, özel günlerde topuz modelleri de sıklıkla kullanılır. Devamlı toplu saç kullanan kişilerin en sık tercih ettiği toplu saç modelleri arasında at kuyruğu modeli yer almaktadır.

Genellikle uzun saçlı kişiler saçlarını toplu olarak kullanmaktadır ancak kısa saçlı kişiler de üstten yarım topuz şeklinde saçlarını toplayabilmektedirler. Bunun gibi birçok toplu saç modeli bulunmaktadır. Toplanmış saç modelleri aşağıda verildiği gibidir:

Toplu Saç Modelleri

At kuyruğu
Boğumlu at kuyruğu
Düğümlü at kuyruğu
Topuz
Yuvarlak topuz
Ev topuzu da denilen dağınık topuz
Burgu topuz
Yarım topuz

Saç modelleri toplu, salık ve yarı toplu olarak üçe ayrılmaktadır.

Saç Modelleri

Saç toplamak, kişilerin yaz aylarında daha çok tercih ettiği bir durumdur. Uzun saçlı kişiler özellikle yaz sıcaklarından bunaldıkları için sıklıkla saçlarını toplamaktadır.

At kuyruğu modelini genellikle günlük hayatlarımızda kullanırız ve bu modelle her zaman şık görünmemiz mümkündür.

Boğumlu at kuyruğu modeli ise saçlarımızı topladıktan sonra kuyruk kısmına lastik tokalar takılarak oluşturulmaktadır ve bu model de kişiye farklı bir hava katar.

Boğumlu at kuyruğu

Burgulu at kuyruğu sayesinde saçlar olduğundan daha hacimli bir görünüme kavuşmaktadır ve özellikle ince telli saça sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Yarım topuz saç modeli genellikle kısa saçlı insanların kullandığı model arasında yer alır çünkü kısa saçlar boyutlarından dolayı tam toplanamayabilir.

Günümüzde uzun saçlı erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Orta boy saça sahip kişilerin ise örgü modelleri kullanmaları tavsiye edilmektedir çünkü örgü modeli kısa saça çok yakışmakta, saçın olduğundan daha güçlü görünmesini sağlamaktadır.

Uzun Toplu Saç Modeli

Uzun saç kullanan kişilerin toplu saç modeli seçiminde zorlanmaları mümkündür çünkü uzun saçlı kişilerin seçebileceği alternatifler kısa saçlı kişilere oranla daha fazladır.

Kadınlar atkuyruğu, topuz gibi toplu saçlar ve modelleri kullanmaktadır. Erkeklerde bu biraz daha değişiklik göstermektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık