Tesettür Giyimde Kombin Yapma

1.327 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tesettür giyen bayanlar tesettürlerini seçecekleri zaman karşılarına birçok seçenek çıkar. Bu seçeneklerden birisi tercih etmeli ve bazı hususlara dikkat etmelidir. Bu çok fazla oluşan seçenek içerisinden tercihini yaparken bazı kriterler belirlemelidir. Bu kriterlerin başın ise alınacak ürünlerin uyum içerisinde olması gelir. Birey eğer aldığı tesettür giyim kombin şeklinde olsun istiyorsa birbiriyle alakalı ürünlere yönelmelidir. Bu şekilde hem kombin yapmış olacak hem de uyum içerisinde giyinmiş olacaktır. Bu doğrultuda tercihlerde listelenmelidir.

Tesettür Giyimde Kombin

Tesettür giyim kombin konusu özellikle alışverişte dikkat edilmesi gereken bir konudur. Birey alacağı elbiselerin, abiyelerin veya feracenin uyum içerisinde olmasına özen göstermelidir. Kombin şeklinde giyinmek istiyorsa öncelikle baştan aşağı bir düzeni düşünmelidir. Bu düşüncesi doğrultusunda alışverişine çıkmalı seçenekleri listeleme yapmalıdır. Kombin de diğer bir husus ise ince ayrıntıların önemidir. Birey bir uyum sağladığı giyiminde bu uyumu takı veya küçük ayrıntılarla daha da desteklemelidir. Bu şekilde kombini güçlenmiş ve görünüşü dahada pekişmiş olur.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyen bayanların dikkat etmesi gereken birçok husus vardır. Bu hususlar tesettürün olmazsa olmazları halindedir. Bunların başında ise tesettürün dini değerlerle uyum içerisinde olmasıdır. Çünkü tesettürün kullanılmasının sebebi dini değerlere olan bağlılıktır. Bir diğer değişle inanç gereğidir. Bu kadar önemli olan bir konuda bireylerin dikkatli olması gerekir. Hal böyle iken tesettür giyim kombin uğraşında olan bireylerin bazı kriterlere göre hareket etmesi gerekir. Bu kriterlerden biriside modernleşme uğraşı yüzünden tesettürde ki bazı değerlerden taviz verilmemesidir.

Tesettür Giyimde Modernleşmeye Dikkat

Modernleşme günümüz şartlarında hemen hemen bütün konulara tesir etmiş vaziyettedir. Lakin birey bu hususa tesettürde dikkat etmelidir. Zamanın şartlarına göre ne kadar değişime uğrasa da bazı kesin çizgiler edinilmesi şarttır. Çünkü bu çizgilere sahip olunmazsa tesettür gayesinden sapar. Böyle olunca da tesettür kullanmanın bir değeri olmaz. Bu yüzden sadece güzel görüldüğü için veya çevre istediği için tesettürde değişime gidilmemelidir. Tabi ki zevklere göre bakılmalıdır. Lakin temel kapanma çizgileri unutulmadan ve tesettürün amacından sapmadan sade bir şekilde yapılmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık