Omuza Kadar Olan Saçlar için Modeller

563 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Omur hizasındaki saç kesimi, çoğu kişi için korkutucu olsa da, doğru modeller yapıldığında gayet farklı bir görüntü kazandırabilir.

Omuz hizasında saçlar, kısa ya da uzun olarak tarif edilmeyen; orta uzunlukta bir saç kesimidir ve diğer pek çok saç kesimine göre kullanımı daha rahat ve pratik bir saç kesimidir. Uzun saçlardan sıkılanlar ya da saçlarını kısa kestiremeyenler için de pratik bir saç kesimi ve uzunluğu sağlamaktadır.

Günlük hayatta kullanım pratikliği sunmasının yanında; parti ve davetlerde de kullanabileceğiniz saç modellerinde oldukça zengin bir seçenek sunmaktadır. Omuz hizasında saçlar kolayca toplanabilir, at kuyruğu yapılabilir, örgü ve topuz yapılarak modern ve havalı saç görünümleri yaratılabilir.

Günün her saatine uygun, modern ve bir o kadar da kullanımı kolay bir saç uzunluğu arıyorsanız, omuz hizasında saç kesimini siz de tercih edebilirsiniz. Bu tip uzunlukta en çok tercih edilen kesim, küt ve aynı hizada kesimdir. Siz dilerseniz, katlı ya da perçemli gibi farklı model seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Genellikle bob saç kesimi ile uzun saçlar arasında sıkışıp kalmış bir model olarak değerlendirilse de; aslında çok fazla model ve farklı görünüm seçenekleri de sunmaktadır. Saçlarınızı omuz hizasında kestirmeye karar verdiyseniz, bu yazıda yer alan farklı model seçeneklerinden ilham alabilirsiniz…

Omuz hizasında saç kesimi modelleri

Ünlü kişilerin en fazla kullandığı saç modellerinden biri omuz hizasında saçlardır.

Omuz hizasında saç modelleri

Kırmızı halıda boy gösteren pek çok ünlü isim, saç kesiminde tercihini omuz hizasında saç kesiminden yana kullanıyor. Kullanımının rahat olması ve uzun süreler boyunca şekillendirme gerektirmemesi yönüyle de oldukça pratik olan bu saç kesiminde; yıka ve çık trendini uygulayabilir ve doğal ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Omuz hizasında saç kesimi

Omuz hizasında saç kesimi, hemen her ten rengine, saç rengine ve vücut tipine uyuyor; ama özellikle omuzları geniş, atletik bir vücut yapınız varsa, bu saç kesiminin çok yakışacağını söyleyebiliriz. Sarışın, kızıl ya da esmer olmanız fark etmeksizin; bu saç kesiminin her saç renginde işe yarayacağını da söyleyebiliriz.

Saç modelleri

Omuz hizasında saç modellerinin kullanımına baktığımızda, genellikle saçların ortadan ayrıldığını görüyoruz. Kullanımı rahat olduğu kadar, yüz tipine de modern bir hava katan bu saç kesimini ortadan ayırarak kullandığınızda, yüzünüz de daha uzun görünecektir. Yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz, siz de omuz hizasında saçlarınızı bu şekilde kullanabilirsiniz.

Omuz hizasında saç kesimi

Omuz hizasında saçların kullanımı, özellikle yaz aylarında büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Saçlarınız uzun olmadığından, dakikalarca kurutmak ya da saçlarınızı şekillendirmekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca, yıka ve çık trendini uygulasanız da, saçlarınız çok fazla uzun olmadığından doğal ve havalı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -