Maşalı Saç Şekilleri

567 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Maşalı Saç Modelleri; Geçmişten günümüze kadar tüm kadınlar ve erkekler dış görünüşlerine önem vermektedir ama özellikle kadınlar dış görünüşlerine daha çok dikkat etmektedir. Dış görünüşün güzel görünebilmesi için en önemli etkenlerden birisi ise saçtır. Saçın nasıl göründüğüne bağlı olarak bir insanın karakter analizi bile yapılabilmektedir.

Maşalı Saç Modelleri
Maşalı Topuzlar
Maşalı Salık Saç Modelleri
Örgülü Maşa Saç Modelleri
Foto Galeri: Maşalı Saç

Maşalı Saç Modelleri

Özellikle günümüzde saçlarımız için kullandığımız makineler çoğalmıştır. Teknoloji geliştikçe saçın düzlüğü, kıvırcıklığı için çeşitli yollar aranmaya ve bulundukça bunların yapılabilmesi için makineler icat edilmeye başlanmıştır. Bu makinelerden bir tanesi maşadır.

İnce maşa saç modelleri

Maşa saçlarımızın bukle bukle görünmesini sağlamaktadır. Maşa, kalın maşa ve ince maşa olarak ikiye ayrılmaktadır. İnce maşa saç modelleri kalın maşa saç modellerine göre daha kabarık ve bakım gerektiren modellerdendir. Bunun yanı sıra maşalı topuzlar da yapılabilmektedir.

Maşalı Topuzlar

Maşalı topuzlar, düz saçla yapılan topuzlardan daha çok beğenilmekte ve daha çok tercih edilmektedir. Maşa ile yapılan saç modelleri arasında alttan topuz, örgülü topuzlar da yer almaktadır. Maşa topuz yapımında çok fazla tercih edilmese de özenildiğinde size gayet güzel bir görüntü kazandırabilmektedir.

Maşalı Salık Saç Modelleri

İnsanların değişikliklere ihtiyaçları vardır çünkü kişiler bir zaman sonra kullandıkları saç modelinden sıkılabilmektedir. Örneğin; kıvırcık saça sahip olan kişiler saçları düz olsun isterken, düz saça sahip olan kişiler ise saçları kıvırcık olsun istemektedir.

Maşa Saç Modelleri

Sürekli saçını toplayan bir kadın arada sırada saçlarını salmak isterken sürekli saçlarını salık kullanan bir kadın da tam tersini yapmak isteyebilir. Ancak salık saçın kullanılma oranı toplu saçın kullanılma oranına göre daha fazladır. Kişiler genellikle giyimlerine göre saçlarını yapmaktadır.

Örneğin; salaş giyime sahip olan bir kadının saçlarını maşa yardımı ile su dalgası yaparak daha doğal bir görünüme kavuşması mümkündür. Maşalı salık saç modelleri gün içerisinde, düğünlerde, çalışıyorsanız iş toplantılarınızda yani neredeyse her yerde kullanıma kendini açmıştır.

Örgülü Maşa Saç Modelleri

Bu saç modelinde saç bir taç misali alnımızın iki tarafından ayrımı sağlanarak, saçlarımızın arkasında birleştirilir. Örgülü saç modelleri genellikle uzun saçlarda salık bırakılarak tercih edilmektedir. Bu saç modeli kadınlarda adeta bir prensesmiş gibi görüntü yaratmaktadır.

Örgülü saç modellerini kullanarak topuz da yapılabilmektedir. Maşalı alttan topuz modelleri örgülü saçlar ile süslenebilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık