Küçük Yüzlere Uygun Saç Şekilleri

633 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların tercih edebilecekleri çok çeşitli saç modelleri olsa da, aslında her yüz tipine uygun öne çıkan bazı saç modelleri vardır. Uzun, yuvarlak, tombul, kare, üçgen, ters üçgen, küçük, pek çok farklı yüz tipine göre yapılan doğru saç modeli seçimi, yüzünüzü orantılamanızı ve daha iyi görünmenizi sağlayacaktır.

Bazı kadınlar, diğerlerine göre daha minyon ve küçük bir yüz şekline sahip olabilir. Yerli ve yabancı pek çok ünlü isimde de bunun örneğini görüyoruz. Minyon yüz olarak da bilinen küçük yüzler, bazı saç modellerine ağırlık verdiklerinde, daha geniş bir yüz algısı yaratılabilir. Örneğin, zaten küçük olan yüzünüze bir de alında kakül detayı eklerseniz, yüzünüz de olduğundan daha küçük görünecektir. Yüz şekline göre saç modelleri seçmek, bu noktada daha önemli hale geliyor. Peki, küçük yüzler için saç modelleri hangileridir?

Aşağıda, küçük yüzlü kadınların kullanabileceği saç modelleri hakkında bir galeri hazırladık. Ama öncesinde, gelin isterseniz yüz şekline göre saç modeli belirlerken dikkat etmeniz gerekenlere birlikte göz atalım…

Yüz şekli ve saç modeli

Birine çok yakışan bir saç modeli, sizin için uygun bir seçim olmayabilir. Burada kilit nokta, sahip olduğunuz yüz şeklinde bir yanılsama yaratarak doğru orantıyı sağlayan saç modelini bulmaktır.

Örneğin, yuvarlak bir yüzün daha uzun, uzun bir yüzün daha geniş, kare bir çenenin de daha yumuşak görünmeye ihtiyacı vardır. Yüz şekli, saç modelinin belirlenmesinde önemli bir faktör olsa da, kararınızı belirleyecek başka faktörler de vardır.

Bir saç modelini seçerken; saçınızın yapısını, kişiliğinizi, yaşam tarzınızı ve vücut tipinizi de göz önünde bulundurun. Bu yönergeler eşliğinde kararınızı netleştirmek için, kuaförünüzden yardım almayı da unutmayın. Yüzünüze uygun pek çok farklı saç modeli olacağından, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Yardımcı olması için, bazı temel yüz şekillerine uygun önerileri sizler için araştırdık:

Kalp Yüz Şekli: Yanlarda yer alan katlar ya da hacimli saçlar ile elmacık kemiklerinize ve gözlerinize dikkat çekebilirsiniz.

Uzun Yüz: Saçınız ne kadar uzunsa, yüzünüz o kadar uzun görünür. Daha kısa bir saç modelini tercih etmek daha iyi olabilir. Kaküller de iyi bir seçim olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -