Krape Balyaj Modelleri

776 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlara ışıltı karar vermek söz konusu olduğunda; seçenekler o kadar fazla ve aralarındaki farklar o kadar belirsizdir ki, aralarından seçim yapmak zorlaşır. “Balyaj“; adını sıkça duyduğumuz, saçlara ışıltı katmak için kullanılan bir saç boyama tekniğidir.

Peki, balyaj hakkında yeterince bilgi sahibi olduğunuzdan emin misiniz? Saçlarınızda bir değişiklik yapmak için biraz ışıltı katmaya karar verdiyseniz; seçenekler arasından seçim yapmadan önce onu biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz? Bu yazıda, balyaj yapılırken en çok tercih edilen krepe balyajdan, kalın balyajlardan, kafaları kurcalayan “Balyaj ve ombre farkı” konusundan bahsedeceğiz. Daha fazla detaylı bilgi içinde aşağıdaki linkten inceleme yapabilirsiniz.

Ayrıca, balyaj yaptırmak isteyen ve kararsız kalanlar için en trend balyaj modelleri hakkında bir galeri de hazırladık. Yazımızı okuduktan sonra, yeni sezonda kullanabileceğiniz balyaj modelleri için galerimize de göz atmanızı öneririz. Hadi gelin, sözü daha fazla uzatmadan balyaj dünyasına biraz daha yakından göz atalım!

Balyaj Nedir?

Balyaj modellerine geçmeden önce, balyajın ne olduğuna bir bakalım…

Fransızca bir sözcük olan balyaj; saçlara el ile uygulama yapılan bir vurgulama tekniğidir. Saç uçlarına doğru daha yumuşak ve doğal bir renk tonu yaratır. Bittiğinde de, plajda geçirilen bir yaz için mükemmel bir görünüm elde edilir.

Balyaj tekniği; yalnızca sarışınlar için değil, aynı zamanda saçlarına daha yumuşak ve güneş ışıltısı eklemek isteyen tüm saç tonlarında kullanılmaktadır. Balyaj uygulama tercihlerinde farklılıklar olabilir. Bazıları krepe balyajı kullanırken, bazıları daha kalın balyajlar yapabilir. Burada, sizin nasıl bir görünüm istediğiniz, tekniğin belirlenmesinde önemli bir kriter olacaktır.

Krepe Balyaj Nedir?

Boyama işlemi sırasında folyoların kullanılmasını içeren krepe balyaj; saçlarda zarif vurgulamalar yapmaya yardımcı olmaktadır.

Hollywood dünyasında Kim Kardashian, Khloe Kardashian, Madonna, Hailey Baldwin gibi pek çok ünlü ismin de tercih ettiği ve her zaman da tercih edilmeye devam edilecek olan krepe balyaj; modern ve doğal bir saç görüntüsü yaratır ve diğer pek çok saç renklendirmede olduğu gibi genellikle ekstra bir bakım gerektirmez.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık