Kıvırcık Saç Modelleri

589 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Aslında perma hakkında gerek modelleri gerekse fiyatları konusunda oldukça geniş bilgilersunduk. Ancak genel hatlarıyla perma nasıl yapılır bu konuya hiç değinmedik. Bu makalemizde özellikle evde perma yaptırmak isteyenler veya hiç olmazsa amatör düzeyde bile saç kıvırcıklaştırma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler yazımızdan, görsel ve sitemizde paylaştığımız videolardan faydalanabilir.

Perma Nasıl Yapılır? Saç Kıvırcıklaştırma İçin yapılması gerekenler nelerdir?

Dalgalı ve hacimli saçlara sahip olmak isteyen kadınların yaptırabileceği birçok saç modeli bulunmaktadır. Bu modellerden bir tanesi ise perma şeklindedir. Özellikle kıvırcık saç hayali kuran kadınlar perma nasıl yapılır diye sormaktadır. Konu ile alakalı olarak birkaç işlemin tamamlanmasının ardından istenilen saç modeline kolay bir şekilde kavuşulmaktadır.

Perma Nasıl Yapılır?

Bu işlem kuaförlerde uzman eller tarafından yapılabildiği gibi evde de sizin tarafınızdan yapılabilmektedir. Zamandan ve masraftan tasarruf etmek isteyen birçok kadın perma modelleri inceleyerek evde kendi imkanlarıyla bunu gerçekleştirmektedir. Ancak bu işleme başlamadan önce bazı hususların bilinmesi gerekmektedir.

Hatta perma nasıl yapılır konusunda detaya inmeden önce, zihinde daha rahat canlanabilmesi için aşağıdaki videodan faydalanabilirsiniz.

İlk olarak saçı beslemesi ve perma öncesi hazırlık olması açısından arındırıcı bir yağın sürülmesi lazım gelmektedir. Ancak bu arındırıcı yağ saç bakım kremi kapsamındaki bir ürün olmamalıdır. Bu tarz ürünlerin permanın saçınıza istediği hacmi vermesini engelleyecektir. Arındırıcı yağın sürülmesinin ardından ise saçlarınızı kalem veya şiş yardımıyla üç kısma ayırmalısınız. Ayırdığınız kısmı belli bir süre bekleterek permaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak perma tarağı kullanmalısınız. Saçlarınızı güzelce taradıktan sonra perma bigudisi aşamasına geçebilirsiniz. Saçlarınızı bigudiledikten sonra bir süre beklemelisiniz. Böylece saçlarınızı istediğiniz hacme sokmuş olacaksınız.

Perma ile yakın bir saç modeli olan kalıcı su dalgası nasıl yapılır konusunu da tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saça Devamlı Olarak Perma Yaptırmak Zararlı Mı?

Kaliteli saç bakım ekipmanlarının kullanılması ve bu ürünlerin cilde temas etmemesi halinde saça perma yaptırmak işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak yine de devamlı olarak saçı yıkayıp perma aşamasına geçmek saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Bu durumun yaşanmaması adına belli bir sürenin geçmesinin ardından saç kıvırcıklaştırma işlemi uygulamanızda yarar vardır. Bu sayede saçlarınızın daha güzel gözükmesine vesile olabilirsiniz. Bununla birlikte kıvırcık saçlarınızla yapabileceğiniz birçok kombin de vardır. Bunları da moda trendlerine dair bilgilendirmeler yapan web sitelerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Perma Modelleri

Kuaförünüzden alacağınız bir kataloğu inceleyerek perma modelleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu sayede saçınıza hangi modelin daha çok gideceğini de öğrenebilirsiniz. Dilerseniz katalogdan seçiminizi yaparak kuaförünüze de başvurabilirsiniz. Kuaförünüz saçınızın yapısını inceleyip hangi modelin daha şık duracağına karar verebilir ve size uygulayabilir. Neticesinde de daha şık ve modaya uygun saçlara sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık