Kısa Kıvırcık Saç Modası

749 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri Ve Kesimleri; Saç modelimizi belirlerken yüz şeklimize ve saç rengimize bakmamız gerekmektedir. Yuvarlak yüz şekline sahip olan kişilerin kısa saç, biraz daha uzun ve kemikli yüz şekline sahip olan kişilerin ise uzun saç kullanmaları tavsiye edilir. Elbette saçınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kısa saç kullanacak olan kişilerin doğal saç şekilleri bu aşamada çok önemlidir.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri Ve Kesimleri

Düz saç sahibi olan kişiler kısa saç modelini daha fazla kullanmakta iken, kıvırcık saç sahibi olan kişiler genellikle orta ya da uzun saç modelini kullanmayı tercih etmektedir. Bunun sebebi kısa kıvırcık saç modelinin normalde olduğundan daha kabarık görünmesidir.

Kısa kıvırcık saç kesimi bize göre oldukça güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Saçınızı kısa kullanmak isterseniz aslında ne kadar canlı ve gür göründüğünü siz de kolaylıkla fark edeceksiniz. Kısacık saç modelleri kıvırcık saçlı kişiler tarafından tercih edildiği zaman daha salaş ve rahat bir görüntü sağlamaktadır.

Kıvırcık Saçlar İçin Kısa Saçlar ve Modelleri

Kısa kıvırcık saçlar kişide çok doğal ve havalı bir etki yaratmaktadır. İnsanlar genellikle doğal görünmeyi sevdiklerinden bu modeli tercih edebilirler. Bu saç modeline kâkül çok yakışmaktayken, perçem pek de güzel durmamaktadır.

Ancak saç yapısı perma gibi kıvırcık olmamalıdır; sadece bukle şeklinde kıvırcıklar barındırıyor ise perçem de kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kısa kıvırcık saçlı kadınlar saçlarını çok çabuk şekillendirebilmektedir.

Saçlarınızı yukarıdan at kuyruğu şeklinde toplayabilir, istediğiniz gibi topuzlar yapabilirsiniz. Bu nedenle kısa kıvırcık saçlı kadınların gerçekten çok şanslı olduğunu düşünüyoruz.

Kıvırcık Kısa Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık ve kısa saça sahip olan kişilerin seçmekte en çok zorlandığı şeyler arasında saç modelleri bulunmaktadır. Bu saç stilini kullanan kişiler genellikle saçlarını Bob Model kestirmektedirler.

Bu model kısa ve kıvırcık saç sahiplerinin saçlarını olduğundan çok daha güzel göstermekte, kabarık görünmelerini engellemektedir. Kat kat kesilmiş kısa ve kıvırcık saç için aynı şeyleri söylemek ne kadar doğrudur emin değiliz.

Bunun sebebi kısa ve kıvırcık saça sahip olan kişilerin saçlarını kat kat kestirdiklerinde olduğundan daha kabarık göründüğünü düşünmeleridir. Ancak saçları kat kat kesilmiş olan kişilerde bile kıvırcık kısa saç modelleri çok havalı bir görüntü oluşturmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık