Kalıcı Su Dalgası Modelleri

869 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın modası her geçen gün değişmekte ve gelişmektedir. Doğal olarak bu değişim ve gelişimden saçlar da etkilenmektedir. Moda trendlerine bağlı olarak kadın saçlarına yönelik farklı modeller de ortaya çıkabilmektedir. Yakın bir zaman öncesinde ortaya çıkan ve birçok kadın tarafından tercih edilen bir model olan kalıcı su dalgası kadınlara zarafet katmaktadır. Ayrıca birçok kuaför tarafından belli işlemlerin ardından kolayca yapılabilmektedir.

Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Modayı yakından takip eden ve saçlarında değişiklik yapmak isteyen birçok kadın su dalgası nasıl yapılır diye sorabilmektedir. Bioform adı verilen kimyasalın saça sürülmesi ve ardından saçın kalın bigudilere sarılmasıyla bu saç modeline erişilebilmektedir. Bu esnada saçın ne kadar süreyle bu modelde kullanılacağı önem kazanmaktadır. Kullanım süresiyle orantılı olarak bigudiler saçta belli bir vakit kalmaktadır. Ardından durulama işlemine geçilmektedir. Bu sayede su dalgası perma yaptıranlar daha hacimli ve şık görünen saçlara sahip olmaktadır.

Saç kıvırcıklaştırma yapmak isteyenler su dalgalı modeli tercih edebilir. Başlıca kullanacağı aparatlar arasında perma bigudileri yer almaktadır.

Su Dalgası Yaptırmak İsteyenler İçin Modeller

Saç rengine, direncine ve kullanım sıklığına bağlı olarak modellerde de değişiklikler olabilmektedir. Bu bakımdan su dalgası perma yaptıranlar kişilerin kuaförlerine danışmalarında fayda vardır. Bununla birlikte yılın trendlerine uygun modellerin de tercih edilebileceği unutulmamalıdır.

Kalıcı su dalgası modeli yaptıranlar mutlaka öncelikle kuaföre danışmak gerektiğini bilmektedir. Öyle ya da böyle hatalı bir işleme başlanmadan önce uzman desteği almak saç açısından neredeyse hayati bir değere sahiptir.

Modeller genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki su dalgalı saç modelleri şeklindedir. Bunlar için az önce bahsedilen kimyasal kullanılmaktadır. Böylece saçın kısa zamanda daha kolay bir biçimde hacim alması amaçlanmaktadır. Saçta kırılmaların ve yanmaların yaşanmaması adına ilgili kimyasal saçın tamamına bir anda sürülmemektedir. Bölge bölge yapılmasından ötürü de işin tamamlanması biraz vakit almaktadır.

Bir diğer model seçeneği ise perma modelleri şeklindedir. Burada saçın geneline sürülmesinde herhangi bir sakıncası olmayan esanslar, saç kremleri ve yağlar kullanılmaktadır. Bu sayede saçın permalı bir şekilde rahatça kullanılması sağlanmaktadır.

Kalıcı Su Dalgası Fiyatları

Yapılacak olan işlemin türüne, uzunluğuna ve kuaförün durumuna göre fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir. Kadınların saç kıvırcıklaştırma hususunda uzman bir kuaförü tercih etmesi önerilmektedir. Ayrıca fiyat konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşanmasına gerek yoktur. Birçok kuaför bu işlemi uygun fiyatlar üzerinden yapmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -