Esmerlere En Uygun Saç Modelleri

589 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri; Saç rengi seçimlerin kişilerin ten rengine uyumlu olarak seçilmelidir. Çünkü saç rengi değiştirilebilir ancak ten rengi değiştirilemez. Esmer tene saç rengi seçen kişilerin en sık yaptığı hatalardan bir tanesi de ten renklerini göz ardı ederek uç renkler tercih etmeleridir.

Beyaz tene sahip kadınların ve erkeklerin saçlarına neredeyse her renk yakışmaktadır. Peki ya esmer kadınlara ve erkeklere yakışan saç renkleri nelerdir? Esmerlere yakışan renkler aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Kestane
Koyu Kahverengi
Siyah
Mavi Siyah
Çikolata
Koyu Kırmızı
Koyu Mor

Genellikle bu tarz koyu renklerin esmerlere yakıştığı düşünülmektedir ancak bize göre esmerlere bazı açık tonlardaki renkler de yakışmaktadır. Esmerlere gidecek saç renkleri aşağıdaki gibidir:

Gri
Bal Kahvesi
Sarının Küllü Tonları

Esmer kişiler açık renkli boya kullanmamalı diye düşünen kişiler bu renkleri kullanan esmer kişilerle henüz karşılaşmamış demektir. Yani burada ten rengine göre saç rengi seçilmelidir algısı biraz daha kırılmaktadır.

Gri saç rengi esmer insanlarla resmen bir bütünlük oluşturmakta ve kişinin daha modern görünmesini sağlayabilmektedir. Bal kahvesi gibi yumuşak bir renk ise esmer kişilerde kullanıldığı zaman ortaya yumuşacık bir görüntü çıkarmaktadır.

Sarı rengi ise beyaz tenli kişiler gibi esmer kişiler de kullanabilmekte ancak esmerler platin sarısı gibi uç renkleri tercih ederlerken dikkat etmelidirler. Bu nedenle sarı kullanmak isteyen esmerlerin sarının küllü tonlarını kullanması tavsiye edilmektedir. Bu ton renkler de esmerlere giden saç renkleri arasında yer almaktadır.

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Kişiler saç renklerini belirlerken birkaç unsura fazlası ile dikkat etmelidirler. Bunlar; ten rengi, yüzü canlı göstermesi gibi unsurlardır. Bunlar basit unsurlar olarak görülse de hata kaldırmayacak kadar hassas unsurlardır.

En ufak bir hatada saçlarınız yanabilir, olduğundan daha kötü bir görüntüye sahip olabilir, yaşınızdan büyük ya da küçük görünmenizi sağlayabilir ve aylarca beklemenizi gerektirecek sonuçlar doğurabilmektedir.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz: Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır? Modelleri ve Fiyatları

Yüzünün canlı görünmesini isteyen kişiler saçlarına çeşitli boyalar sürmekte ve istediğini bir türlü yakalayamamaktadır. Yüzünüzün canlı gözükmesini sağlayacak renkler aşağıda verildiği gibidir:

Koyu sarı ve karamel tonları

Bu renkler yüzünüze daha renkli bir görünüm kazandıracakken siyah ve koyu tonlardaki renkler daha soluk görünmenizi sağlamaktadır.

Esmerlere saç rengi önerilerimizi ve yüzü canlı gösteren saç renkleri önerilerimizi dikkate almanız durumunda estetik bir görüntüye kavuşmamanız olağan dışıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -