En Hoş Tuğralı Altın Kolye Modelleri

715 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde gelenek ve göreneklere nazaran yapılan düğün ve nişan merasimlerinin olmazsa olmazı takılardır. Bilhassa evlenecek kızlar tarafından en çok beğenilen takılardan biri tuğralı kolyedir. Görünümü ve ihtişamıyla gelin olacak kızların birinci istedikleri takılar ortasında yer alır. Pekala 2021 en hoş tuğralı altın kolye modelleri nelerdir? Tuğralı altın kolye fiyatları ve özelliklerini sizler için derledik.

Kelam, nişan ve düğün merasimleri bilhassa gelenekler açısından baş karıştıran birçok ayrıntı barındırıyor. Nişanda alınacaklar ortasında birinci başta takılar yer alır. Takılar gelin tarafının damada, damat tarafının da geline aldığı takıları genelini tabir eder. Çoklukla gelin tarafı damada şık bir saat ikram alırken, damat tarafı da gelin takı seti, tuğralı kolye yahut bilezik stili takılar alırlar. Yöreden yöreye değişen takı adetleri ayrıca  tarafların bütçe durumlarına nazaran de anlaşarak alınıyor. Evlenecek genç çiftlerin düğün ve nişan alışverişine çıkarken birinci uğrak noktaları tabi ki kuyumcu dükkanlarıdır. Son devirde genç kızlar tarafından en çok sevilen ve modaya uyumlu olan tuğralı kolyeler 22 ayar olarak birçok modeli bulunuyor. Osmanlı tuğralı altın kolyeler; tarihe merakı olan ve eski Türk sembollerini seven bireylerin taşımaktan hoşlandıkları pahalı takılardır. Tuğralar, eski Osmanlı padişahlarının imzalarının yer aldığı dizaynlar olarak tarih boyunca kıymetlerini koruyan işaretlerdir. Bizde siler için 2021 en hoş tuğralı altın kolye modellerini araştırdık. Tuğralı altın kolye fiyatları ve özelliklerini nelerdir? İşte ayrıntılar:

EN HOŞ TUĞRALI ALTIN KOLYE MODMakyajciRİ

22 ayar altının %91,6’sı altın %8,4 ü ise başka katkı madenleridir. 18 ayar altında bu oran %75 altın, %25 katkı madeni ile oluşurken, 14 ayar altında ise %58,5 altın %41,5 ise katkı madenleri kullanılmaktadır. Son devirde bilezik ve öteki altın takıların imalatında kullanılan 8 ayar altında ise bu oran %33,3 altın %77,7 ise katkı madenlerden oluşuyor. Altında ayar yükseldikçe altın bedeli artar ve saflığa yaklaştığı için yumuşaklığı da artar. Tuğra kolyelerde 22 ayar, 18 ayar ve 8 ayar formunda tercihe ve kaliteye nazaran değişmektedir.

ALTINPLAZA Yeni Damla Model 8 Ayar Altın Tuğralı Kolye
2,946.51 TL

ALTIN PLAZA: Altın Halat Zincirli Kenar Ayrıntılı Tuğra Kolye
3,239.81 TL

SEMBOLGOLD: Altın Osmanlı Tugralı Taşlı Kolye Lale Model
4.381,25 TL

ALTINPLAZA: 22 Ayar Tuğralı Reşat Altın Kolye
7,107.14 TL

ALTINPLAZA: Osmanlı Tuğralı Kolye Dorikalı Uzun Zincirli
5,552.14 TL

N11.COM: 14 Ayar Altın Osmanlı Tuğralı Altın Kolye
8.636,91 TL

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -