İhtiyacınıza Göre Çit Çeşitleri

194 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çitler çeşitli alan ve yerlere göre kullanılmak üzere farklı yapı ve çeşitte üretilirler. Çitlerin ilk amacı sahip olduğunuz yapı, arsa ya da alanların sınırını çizmek olsa da farklı işlevlere sahip olan çitler de vardır. Tel çitler, çitlerin en yaygın olarak kullanılan halidir. Tarla tarzı alanların sınırını çizmek ve korumak amacıyla genelde kullanılsa da müstakil evlerde ya da hayvan besiciliğinde de hem güvenlik açısından hem de sınırların belli olması açısından kullanılırlar. Çit kullanımını birazda sizin tercih ve ihtiyaçlarınız belirleyecektir aslında. Önceliğiniz hangisi ise o doğrultuda tel çit, panel çit ya da çim çit tercih edebilirsiniz.

Panel çit, tel çitin daha modern hali diyebiliriz. Panel çitin de önceliği sınırların güvenliğini sağlamak olduğu için sağlam olarak üretilirler. Fakat panel çitin diğer bir amacı da simetrik yapısından kaynaklı olarak dekoratif bir farklılık katmak olduğu için, tel çite nazaran daha estetiktir. Bu özelliği sayesinde birçok farklı alanda kullanılabiliriler.

Çim çit hem tel çitten hem de panel çitten daha farklı bir amacı ve işlevi vardır. Çim çitte diğer çitler gibi güvenlik amacıyla sağlam yapıda üretilse de diğer en önemli işlevi ise istenmeyen kişilerin sizi görmesini engellemek amacıyla suni çim ile sarılmış olarak montajı yapılır. Çim çit sayesinde dışarıdan istemediğiniz kişileri sizi görmesini engelleyerek daha özel bir alan oluşturursunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık