E2 ve EB5 Vize Türlerinin Farkları

232 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

E2 vizesi türü göçmen harici bir vize türü olmasına rağmen, EB5 vize türüne göre pek çok avantaj sağlamaktadır.

  • İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri E2 vizesi almak için gereken yatırım miktarı EB5 vizesine kıyasla oldukça düşüktür. Genellikle E2 vizesi için 100.000 Amerikan doları tutarında bir yatırım yeterli olurken, EB5 vize türü için en az 500.000 Amerikan doları, ortalama olarak 750.000 Amerikan doları tutarında bir yatırım gerekmektedir.
  • İkinci fark ise işlem süresinde. E2 vize türünde başvurunun neticeye ulaşması ortalama olarak birkaç hafta sürebilirken EB5 vizesi ortalama olarak bir yılda sonuçlanmaktadır.
  • Üçüncü fark olarak E2 vizesi beş yılda bir yenilenirken, EB5 vizesi 10 tam zamanlı yatırım şartını yerine getirerek vizesini uzatabilir.
  • Dördüncü olaraksa, EB5 vize türünde yatırımcının en az altı ay boyunca Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekirken, E2 yatırımcı vizesi türünde böyle bir gereklilik bulunmamaktadır.

Gayet tabi olarak EB5 vizesinin de E2 yatırımcı vizesi türüne göre pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki EB5’in Greencard aşamalarında kolaylık sağlamasıdır. Ancak kısa vadede E2 oldukça avantajlıdır.

Amerika Birleşik Devletleri E2 vizesi hakkında diğer tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için Amerikarehberi.com’u buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Amerikarehberi.com üzerinden Amerika Birleşik Devletleri’ne ve vize türlerine dair merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık