Burnu Güzel Gösterecek Makyaj Önerileri

179 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj kişiye göre yapılması gereken ve her kişinin yüz hatlarına göre uygulandığında güzelliğine güzellik katabilecek tarzda olması sağlanabilmektedir. Burnunuzu güzel bulmuyorsanız, güzel götermek amacıyla uygulayabileceğiniz makyaj önerilerimizle sizde burnunuzu güzel gösterecek makyajlar yapabilirsiniz. Burnu güzel gösterecek makyaj tavsiyeleriyle sizde oldukça güzel görünebilir ve doğru makyajlar yaparak başarılı bir makyajla etrafta en güzel görünen siz olabilirsiniz.

Makyaj hileleri burun küçültme teknikleri sayesinde burnunuzu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Makyajla ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri, çok yönlü olması ve yüzünüzün boyutlarını tamamen değiştirebilmesidir. Tercihinize göre… Daha küçük bir burun mu? Daha büyük gözler mi? Daha belirgin elmacık kemikleri? Her şey mümkün, sadece küçük bir konturla hangi alanları vurgulayacağınızı veya doğru yerlerde vurgulayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Burnunuzun boyutunu veya şeklini tamamen değiştirebilirsiniz, tamamen size kalmış! İşte makyaj hileleri burun küçültme tekniklerinin hızlı bir özetini sizin için yazdık.

Cildinizi hazırlayın

Burnunuzu şekillendirmeyi düşünmeden önce, kusursuz bir uygulama için tabanınızı hazırlamanız ve hazırlamanız gerekir. Huda Beauty Matte Perfection Pre-Makeup Base gibi yağsız, matlaştırıcı bir makyaj bazı ile astarlamanızı öneririz. Burnunuz gün boyunca yağlanmaya meyilli olduğu için her zaman mat bir primer seçiyoruz. Makyaj bazı uyguladıktan sonra mat bir fondöten ile devam edin ve ardından sabitleyici bir pudra ile sabitleyin ve hazırsınız! İşte şimdi kontür zamanı!

Konturu katmanlayın

Konturunuzu katmanlarsanız, burnunuzun belirginliğini artırmaya ve simetriyi dengelemeye yardımcı olursunuz. Krem konturu ile başlayın, ardından bir pudra – elinizde ne olursa olsun, her zaman koyu kahverengi bir göz farı veya kontur paleti kullanabilirsiniz. Küllü tonları daha doğal görünecek, bu yüzden turuncu alt tonlu herhangi bir bronzlaştırma ürününden ya da bronzlaştırma paletinden kaçınmaya çalışın. Krem, temel bir ton oluşturacak ve toz, gölgelerin daha doğal görünmesi için karıştırılmasına yardımcı olacaktır. Ancak, daha ince bir ton istiyorsanız, sadece bir pudra sürün ve krem ​​​​konturunu atlayın.

Karıştırın, karıştırın, karıştırın

Kontür söz konusu olduğunda bir numaralı kural harmanlamadır. Yüze dönük mükemmel şekilde yontulmuş bir burnunuz olabilir, ancak yana dönüp yoğun bir şekilde şekillendirilmiş bir profile sahip olmak istemezsiniz, bu tam bir eşanlamlılıktır. Burnunuzun merkezine doğru içe doğru karıştırın çünkü bu, burnunuzun daha dar görünmesini sağlar.

Daha doğal bir görünüm için, konturunuzu karıştırdıktan sonra çok hafif bir fondöten katmanı daha uygulayabilirsiniz. Bu, bariz şekillendirme yerine bir gölge yanılsaması yaratacaktır. Ama dikkat edin, sadece ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli… Biz aslında onu elimizle karıştırıyoruz ve ardından ürünü burnumuza aktarıyoruz.

Kaşlardan başlayın

Kontürünüzü her zaman kaşın önünden, uca doğru aşağıya doğru çalışarak başlatın. Bu, her iki tarafın da eşit olmasını sağlamaya yardımcı olur, böylece burnunuz sarkmaz! Konturunuzu burnunuzun en altına, burun deliklerinizin başladığı yerin hemen üstüne kadar devam ettirin. Bu daha ince görünmesine yardımcı olacaktır.

Kaşlarınızla oynayın

Bu tüyo hem basit hem de etkilidir: Burnunuzu daha ince göstermek için kaşlarınızı burnunuza yaklaştırın. Birbirine yakın kaşların burnunuzu nasıl daha dar gösterebileceğini vurgulamak için kaşların iç kısmını kaş farı ile uzatın.

Yakalanan efekti elde edin

Burnunuzu daha ince göstermek için doğal ten renginizden yaklaşık iki ton daha açık olan bir kapatıcıyı burnunuzun her iki tarafına da uygulayabilirsiniz. Bunu vurgulayarak burnunuzun daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu kontrastı arttırmak için parlak bir pudra ile sabitleyin.

Burnunuzdaki çıkıntıyı düzeltin

Bunun gibi tuhaflıklar yüzünüze karakter katabilirken, gizlemek isterseniz biraz bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Yumruya mat bir bronzlaştırıcı veya küllü bir kontur tonu ekleyerek, daha düz bir burun yanılsaması yaratmak için yumruyu görsel olarak düzleştirir. Ardından burnunuzun ucuna dikkati yumrudan uzaklaştıracak küçük bir vurgu ile bitirin.

Aydınlatıcı uygulamayın

Yuvarlak bir burnunuz veya ucu biraz daha büyük bir burnunuz varsa, burada aydınlatıcıyı uygulamayın (vurgulayıcı bölgelere dikkat çekmek için kullanılır). Bunun yerine, tümsek üzerinde, burnun tam ortasına parıldayan bir bronzlaştırıcı kullanın. Bu, gözü en büyük yerine en ince alana çekecektir. Burunun altta biraz büyütülmüş görünmesini sağlamak için doğru yerde küçük bir vurgunun ne kadar çok iş yapabildiğini görebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık