Amerikan Gıda ve ilaç Dairesinden Elektronik Sigara Onayı

299 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik sigara gün geçtikçe daha da popüler hale gelmektedir. Günümüzün en popüler nikotin alma metotlarından biri olan elektronik sigaralar, sigaraya veda etmek isteyen kişilerin de tercih ettiği cihazların başında gelmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte elektronik sigara cihazlarıyla, minimum seviyede nikotin alımı sağlanarak nikotin bağımlılığının önüne geçilebilmektedir.

FDA Elektronik Sigara Onayı

Günümüz teknolojisi her geçen gün gelişmekte ve yeni projelerle karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojinin ürünlerinden biri de elektronik sigaralardır. Sigaranızı bırakıp elektronik sigara kullanmaya başladığınız takdirde, kullanmış olduğunuz sigaraya en yakın miktardaki nikotin seviyesi ile başlangıç yapıp dilerseniz zaman içerisinde nikotin seviyesini düşürebiliyor ve sigarayı bırakabiliyorsunuz.

Amerikan Gıda ve ilaç dairesi de ilk kez bir elektronik sigaraya onay vermiştir. Bu elektronik sigaranın diğer elektronik sigaralardan farkı içerisinde aroma yer almaması sadece tütün bulunmasıdır. Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi hem ilaçların hem de gıdaların insan ve hayvan sağlığına uygunluğunu denetleyen analiz eden kurumlardan biridir.

Elektronik Sigaraya FDA Onayı!

Amerikan Gıda ve ilaç dairesinin onayını alabilmek bir hayli zordur. Ürünlerin Amerikan Gıda ve ilaç dairesi tarafından onaylanabilmesi için üründen kaynaklanabilecek birtakım olumsuz etkilerin dikkate alınamayacak değerlerde olması ve de insan ve hayvan sağlığına herhangi bir zararlı etkisinin bulunmaması gerekmektedir. Amerikan Gıda ve ilaç dairesinin en önemli onay kriterlerinden biri ürünün faydalarının zararlarından daha fazla olmasıdır Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi analiz edilecek ürünleri onay öncesinde pek çok evreden geçirmektedir. FDA’dan onay alan elektronik sigara için fayda zarar tespiti yapılarak analiz edilmiştir

Elektronik Sigaraya Neden Onay Verdi?

Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi elektronik sigaralara onay verirken elektronik sigaranın faydalarının, oluşturabileceği zararlardan daha fazla olduğu tespitinde bulunarak elektronik sigaraya onay vermiştir. Bu onayın elektronik sigara kullanımını artırması durumunda hemen geri çekilebileceği de bildirilmiştir. FDA tarafından elektronik sigaraya onay verilirken, ergenlik çağındaki gençlerin sigara kullanımının azaltılması yönünde bir analiz gerçekleştirilmiştir. FDA’nın onay vermiş olduğu elektronik sigara içerisinde hoş aroma verici katkılar kullanılmadan sadece tütün bulunmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık