Yoğurt ve Limon Maskesinin Cilde Faydaları Neler?

611 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Besin değeri yüksek olduğu için uzmanlar tarafından sık sık tüketilmesi önerilen yoğurt, limonla birleştiğinde adeta muhteşem bir maske oluyor. Yoğurt ve limon maskesi cildi yenileyen aynı zamanda sivilceleri gideren bir yöntem olacaktır. Peki diğer faydaları neler ve yoğurtla limon karışımı evde nasıl hazırlanır? İşte sorunun yanıtı:

Limonda C vitamini ve Alfa Hidroksi asitleri bolca bulunduğu için cildi onararak iyileştirici özellik gösterir. Sadece limonu bile akne ve akne izleri ile savaşmak için kullanan binlerce kişi vardır. Türk mutfağının en temel besinlerinden biri olan yoğurt ise bol miktarda laktik asit içerir. Araştırmalarda laktik asidin ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olduğu ve yaşlanmayı geciktirdiği gözlemlenmiştir. Bu muhteşem ikili bir araya geldiğinde lekeler ve izlerin tedavisinde en etkili bakım yöntemi olacaktır. Sizler de cildinizdeki lekeleri ve sivilceleri yok etmek için yoğurt ve limon karışımını mutlaka denemelisiniz.

Yapılan araştırmalar sonucu limon suyu cilt lekelerini gidermeye yardımcı olan maddelerdendir.

Yoğurt ise cildinizi sıkılaştırarak gözenekleri küçültüyor.

Ciltteki sivilce, kızarıklık ve lekelenme gibi sorunların tedavisi için hazırlanan maske tariflerinde çoğunlukla yoğurt ve limon bulunmaktadır.

Yoğurt ve limon maskesi tariflerini uygulayarak sağlıklı parıldayan bir cilde sahip olabilir ve yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

CİLT LEKELERİNİ GİDEREN LİMON MASKESİ

Limon ve yoğurt, her iki maske malzemesi de cilt lekelerini gidermekte çok etkilidir. Cilt lekelerini yok eden maske hazırlamak için; 1 tatlı kaşığı yoğurt, 3 damla limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı göz ve dudak bölgeniz hariç tüm yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın haftada birkaç kez buna devam edin.

SİYAH NOKTALARI GİDEREN LİMON MASKESİ

Yoğurt ve limon, her iki madde de antibakteriyel, antimikrobiyel ve antiviral özelliktedir. Bu özellikleri sayesinde siyah noktalardan kurtulmakta çok etkilidirler. 2 tatlı kaşığı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı yoğurdu güzelce karıştırıp tüm yüzünüze özellikle siyah nokta olan yerlere sürün. Maske kuruyunca su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN LİMON MASKESİ

Yoğurt, laktik asit içeriği sayesinde cilde zarar vermeden ölü hücrelerden arındırır ve yüzdeki aşırı yağı emmeye yardımcı olur. Yağlı cildi normale döndürebilmek için bu maskeyi uygulayabilirsiniz; Yarımşar tatlı kaşığı yoğurt, limon suyu ve rendelenmiş elmayı karıştırın. Tüm yüzünüze sürün 15 dk bekletin. Ardından su ile yüzünüzü yıkayın.

SİVİLCELERİ GİDEREN YOĞURT LİMON MASKESİ

Yoğurt ve limon maskesi, aşırı yağ üretimini engeller, böylece sivilce oluşumu ile mücadele eder. 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırıp yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin ya da sivilceler üzerine bir parça pamuk yardımıyla direkt sürebilirsiniz. Ardından suyla yıkayın. Maskeyi cildin yağ üretimine ve sivilce oluşumuna göre haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık