Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

1.425 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tırnakların sadece süslenmesi, ojeyle güzel gösterilmesi yeterli değildir. Aynı zamanda tırnak bakımı da oldukça önemlidir. Tırnak bakımları doğru şekilde yapılması durumunda daha canlı ve güzel görünen, aynı zamanda da daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnak bakımı nasıl olmalıdır diye merak edenler için yazımızda sizlere özel hazırladığımız tırnak bakımı uygulamasının nasıl olması gerektiğini dikkatle okuyabilirsiniz. Tırnak ipuçları ile bakımlı ve harika tınaklara sahip olabilirsiniz. Süslü bir manikür için kuaföre gitmek her zaman güzeldir. Ama eğer evde kalma havasındaysanız, Instagram en iyi tırnaklar ve manikür şekilleri için başvurulacak en iyi yerdir. Instagram fotoğraf paylaşım uygulamasında sıradan ev eşyalarının yeni kullanımlarından, havalı tırnak sanatı yaratmaya yönelik akıllı tüyolara kadar sonsuz sayıda fikir var. Ayrıca, her adımda size yol gösterecek bir sürü kısa video eğitimi var. Aşağıdaki Instagram’dan en sevdiğimiz ve en popüler olan tırnak hilelerini sizler için topladık.

Birinci Tırnak Hilesi: Kolay Temizlik için Vazelin Kullanın

Çizgilerin içini boyamak zor, bu oje tüyosu değil. İlk olarak, oje ile cildiniz arasında bir bariyer oluşturmak için tırnak etlerinize ve tırnaklarınızın etrafındaki cilde petrol jölesi (vazelin gibi) sürmek için bir kulak çubuğu kullanın. Tırnaklarınızı boyadıktan sonra, petrol jölesi ve beraberindeki oje hatalarını silebilirsiniz.

İkinci Tırnak Hilesi: Tırnaklarınıza Baz Kat Uygulayın

Boyalı tırnaklarınızın uçlarının zamanından önce kırılmasını önlemek için, iki temel kat boyayın: biri tırnağınızın üst yarısına ve ikinci kat tüm tırnağınıza. Tırnaklarınızın üst yarısına baz kat ojenizin ilk katıyla başlayın. Cila kuruduktan sonra ikinci bir kat oje sürün, ancak bu sefer normalde yaptığınız gibi tüm tırnağı kaplayın. Bu teknik, kırılmaya daha yatkın olan tırnaklarınızın uçlarındaki ojenin daha da uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır.

Üçüncü Tırnak Hilesi: Baz Kat Olarak Beyaz Oje Kullanın

Ojeniz süper opak değilse, tırnaklarınızın doğal tonu ojenizin rengini değiştirebilir. Boyanın gerçek rengini elde etmek için önce bir kat beyaz oje sürün ve ardından renkli ojenizle üzerinden geçin.

Dördüncü Tırnak Hilesi: Ofis Malzemelerini Nail Art Şablonu Olarak Kullanın

Profesyonel bir tırnak sanatçısı değilseniz, muhtemelen tırnak sanatında elinizi denemek istediğinizde hazır bir kitiniz yoktur. Ancak artık ofis veya okul malzemeleriniz varsa, biraz yaratıcı olabilir ve sahip olduklarınızla yetinebilirsiniz. Konuyla ilgili bir örnek verelim. Delikli dosyalar harika yarım ay manikürü için en iyi şablonları oluşturur. Her bir çıkartmanın üstünü tırnağınızın tabanına kütikülün hemen üzerine yerleştirin ve parmağınızla veya noktalayıcı bir aletle yerine yapıştırın. Ardından, çıkartmayı kılavuz olarak kullanarak her tırnağa ilk kat ojeyi boyayın. Bir dakika kurumasını bekleyin, her tırnağa ikinci bir kat oje sürün ve çıkartmayı dikkatlice çıkarın.

Beşinci Tırnak Hilesi: Şeffaf Bantla Keskin Çizgiler Yaratın

Elbette, tırnak bandı işleri çok daha kolaylaştıracaktır, ancak elinizin altında yoksa, bunun yerine normal Scotch bantınızı alın. Negatif boşluklu bir manikür için bandı doğrudan çıplak tırnağınıza uygulayabilir veya iki tonlu bir görünüm için bandı havalı şekillerde önceden boyanmış tırnaklara yapıştırabilir ve hemen üstüne farklı bir oje rengiye başka bir kat yapabilirsiniz. Bir dakika kurumasını bekleyin ve ardından bandın her iki ucunu tutun ve bitmiş görünüm için aynı anda yavaşça geriye doğru soyun.

Altıncı Tırnak Hilesi: Göz Kalemini Nail Art Aracı Olarak Kullanın

Parmaklarınız veya cımbızlarınız küçük mücevherleri alıp yerleştirmek için çok büyük olduğunda, tırnaklarınıza yapay elmas gibi küçük tırnak sanatı aksesuarlarını yerleştirmek için bir göz kalemi veya dudak kalemi ucunu kullanın. Bir kalemin ucu, mücevheri yukarıdan kavrayacak kadar yapışkandır ve tasarımınızın önüne geçmez. Dahice, değil mi?

Yedinci Tırnak Hilesi: Lastik Bantla Fransız Manikürünü Kolaylaştırın

Nail art fırçalarınız yok mu? Sorun değil. Bir lastik bant alın ve ortasına bağlayın. Bantta gerginlik yaratmak için bir ucunu başparmağınızın üzerinden geçirin ve diğer ucunu tırnağınızın üstüne ve kenarın hemen altına koyarak Fransız manikürü ucu şeklini oluşturun. Lastik bandın kenarını kılavuz olarak kullanarak tırnağınızın ucunu boyayın. Ardından bandı dikkatlice çıkarın ve bir üst kat ile kapatmadan önce kurumasını bekleyin.

Sekizinci Tırnak Hilesi: Özel Bir Tırnak Tonu Yapın

Mevcut tüm oje renkleriniz bittiğinde, toz göz farı ve şeffaf oje kullanarak yeni bir tane ev yapımı yapın. Daha iyi bir tırnak rengi elde etmek için bir göz farı pigmenti alın ve bir kaşığa biraz dökün. Daha sonra üzerine biraz şeffaf oje ekleyin. Hepsini karıştırın, bir fırça alın ve yeni renginizi deneyin. Karışıma daha fazla pigment veya daha fazla şeffaf oje ekleyerek yeni cilanızın yoğunluğunu değiştirebilirsiniz.

Dokuzuncu Tırnak Hilesi: Su Bardağıyla Harika Ebru Etkisi Yaratın

Basit bir ojeyi elinize bulaştırmadan nasıl boyayacağınızı çözmeye çalışıyorsanız, bu tırnak sanatı görünümü (tek bir fırça gerektirmez) tam size göre. İlk olarak, cildinizi korumak için tırnağınızın altında ve çevresinde bir tane desenli parmak seçin ve bant seçin. Ardından, küçük bir kağıt bardağı filtrelenmiş, oda sıcaklığında suyla doldurun. İki farklı renkte boya alın ve her seferinde boyaları değiştirerek her ciladan bir bardak suya ekleyin. Birkaç damla ekledikten sonra, açık bir ataş alın ve istediğiniz tasarımı oluşturmak için katmanları birlikte döndürmek için ucu kullanın.

Ardından, tırnağınız boya tabakasına bakacak şekilde parmağınızı bardağa sokun. Parmağınızı fincanda birkaç saniye tutarak, kalan boyayı parmağınızdan çekmek için ataşınızı kullanın. Ardından parmağınızı sudan yavaşça çıkarın ve kenarları temizlemek için bandı çıkarın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -