Saç Uzatan ve Onaran Serum Yapımı

584 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu saç bakımı ve kişisel bakım ürünleri üzerinde yer alan etiketlerde bitip tükenmeyen bir içindekiler listesi olur ve bunların arasında genellikle zararlı toksinler ve kimyasal maddeler de olabilmektedir. İçeriğindeki pek çok maddenin gerçekten ne işe yaradığını, bizim için yararlı mı zararlı mı olduğunu dahi anlayamayız. Sadece bu da değil, aynı zamanda son derece pahalı da olabildiklerini unutmamak gerek.

Bu kimyasal ürünlerden biri de saçların sağlıklı pürüzsüz olduğu illüzyonunu yaratmak için kullanılan silikondur ve aslında başka sorunları da beraberinde getirir. Silikon aslında saç telini kaplar, nemi kapatır ve saç diplerindeki follikülleri tıkar. Saç bir süre sonra bir anlamda silikona bağımlı hale gelir ve kendi doğal yumuşatıcılarını üretmeyi bırakır.

Tabii ki, parlak, uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak her zaman kolay değildir. Çevresel etkiler, yapılan diyetler, saçların maruz kaldığı şampuanlama ve yoğun ısı gibi faktörler çoğu kişinin istediği güzel saçlara ulaşamamasında etkilidir. Bu kadar dış etken varken neden uzun, sağlıklı saçlara sahip olmak için saçlarınızı içeriğinden emin olmadığınız veya zarar verebilecek ürünlere maruz bırakasınız ki..?

Saç Uzatan ve Onaran Serum Yapımı

Bu noktada kendi saç bakım ürününüzü kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için birkaç doğal ve saçlar için çok yararlı yağları kullanabilir ve muhteşem etkilerini görebilirsiniz. Sadece tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda saçları onaran, besleyen ve de uzamasını sağlayan bir saç serumu yapmış olursunuz. Yapımı basit ve saçları toksinlere maruz bırakmayacak doğal bir öneri.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık