Sabah için Güzellik Rutini Önerileri

354 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Güne nasıl başladığınız, devamı için oldukça belirleyici bir kriterdir. Kaçta yattığınız, nasıl uyuduğunuz, gördüğünüz rüya gibi pek çok kriter nasıl uyandığınızı belirler. İşte uyanmak, güne daha iyi başlamak, güne daha enerjik devam edebilmek için sabah güzellik rutini önerileri,

Güne nasıl başladığınız, devamı için oldukça belirleyici bir kriterdir. Kaçta yattığınız, nasıl uyuduğunuz, gördüğünüz rüya gibi pek çok kriter nasıl uyandığınızı belirler. Ancak bunların dışında bazı kişilerin sabah insanı olmadıklarından bahsettiğine şahit olursunuz. İşte uyanmak, güne daha iyi başlamak, güne daha enerjik devam edebilmek için sabah rutininizde küçük değişiklikler yaparak aslında bunu sağlayabilirsiniz. Ancak bunun için her şeyin bir bütün olduğunu da unutmamalısınız. Yani vücudunuzu güne hazırlamak için beslenmenize özen göstermeli, egzersizlerinizi aksatmamalı ve de kişisel bakım rutininizi yerine getirmelisiniz. Tüm bunları planlar ve belirli bir rutine dönüştürebilirseniz sabahlar sizin için adeta bir işkence olmaktan çıkacaktır. İşte sabah güzellik rutini için öneriler,

Sabah için Güzellik Rutini Önerileri – Vücudu Güne Hazırlayın!

Yatakta esneme, gerilme hareketleri yapın

Yaklaşık 8 saat boyunca vücudunuz neredeyse hareketsiz bir şekilde kalıyor. Hatta yanlış pozisyonda uyuduysanız her yerinizin tutulmuş olma ihtimali dahi söz konusu oluyor. İşte tüm gece kaskatı olmuş vücudu esneterek güne başlamalısınız. Yataktan çıkmak için kendinize bir kaç dakika verin ve bacaklarınızı, kollarınızı esnetin. Çünkü böylelikle kan dolaşımı hızlanır ve güne daha enerjik, iyi hissederek başlamanıza yardımcı olur.

Geceleri yatmadan önce yapacağınız kolay esnetme hareketleri ile stres kaynaklı vücuttaki gerginliği azaltarak, ertesi güne daha zinde, daha dinlenmiş başlayabilirsiniz.

Duşun keyfini çıkarın

Böylesi duş keyfi yapabileceğiniz sabahların sayısı eminim sayılıdır. Ancak uykunuzdan 5-10 dakika feragat edip kendinize sizi uyandıracak, kendinizi iyi hissettirecek duş keyfi hediye edebilirsiniz. Ayrıca duş sırasında kullanmak için kendinize hoş kokulu vücut jeli saç ve cilt bakımınız için saç kremleri ve temizleyiciler edinerek baştan ayağa kendinize bakım yapmış olarak duştan çıkabilirsiniz. Böylelikle hem hafiflemiş gibi hissedecek hem de vücudunuzu uyandırmış olacaksınız.

Bu noktada saçınızın parlak ve sağlıklı olması için şampuanınız içerisine bal ekleyebilirsiniz veya cildiniz için duş sırasında daha önce hazırladığım pratik maske önerilerinden birini uygulayabilirsiniz. Aynada kendinizi güzel görmek ve hissetmek güne iyi bir başlangıç yapmanın mükemmel bir yoludur.

Yüzünüzü yıkayın

Zaten yapıyorum diyorsanız mükemmel. Ancak biraz zenginleştirin bu rutini. Öncelikle yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ki hem siz uyanın hem de hücreler! Ardından güne ve makyaja yüzü hazırlamak gerekiyor.

Canlandırıcı tonik uygulayın

Temizleme aşamasının hemen ardından cildinizi canlandırıcı bir tonik uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için de doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz. Örneğin hassas ve kuru ciltler için eşit miktarda gül suyu ve yeşil çay karıştırılabilir veya akneye eğilimli, yağlı bir cilde sahipseniz yeşil çay içerisine bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Böylesi doğal alternatifleri bir sprey şişesine koyup, gün içerisinde ferahlamak istediğiniz zamanlarda yüzünüze sıkabilirsiniz.

Güneş kremi sürün

Kırışıklık, ince çizgiler, lekeler… Kısacası cildinizi güneşin zararlı etkilerinden yıl boyu korumak zorundasınız. Bunun için de makyaj öncesi en az 30SPF yani koruma faktörlü güneş kremini yüzünüze sürmeniz gereklidir. Eğer gün boyu da dışarıda olacaksanız, bir kaç saatte bir yenilemeniz gerekeceğinden mutlaka yanınıza almalısınız.

Eğer güneş kreminizin yapısı cilde nemlendirici sürmenizi gerektirmiyorsa direkt makyaj adımına geçiş yapın. Ancak güneş kreminizin yapısı inceyse veya cildiniz çok kuruysa mutlaka nemlendiricinizi de kullanın

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -