Paspas Nasıl Yapılır? Meskende Kolay Paspas Yapılışı

584 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Paspas çeşitleri, kullanışlı ve hafif olduğundan ötürü meskende çok kullanılan eşyalardan biridir. Meskenin olmazsa olmazı paspası istediğiniz renkte ve iplikte basitçe yapabilirsiniz. Tıpkı vakitte gerilim attırıcı olan ve banyoda mutfakta kullanacağınız paspaslar konutta nasıl yapılır? İşte adım adım konutta kolay paspas üretimi sizlerle…

Bu senede hayli şık ve gösterişli duran paspaslar banyolarda, koridorlarda ve mutfaklarda çok tercih ediliyor. Kolay kolay makineye atılıp yıkandığı için çok tercih edilen örgü paspasları çabucak hemen her konutta görmek mümkün. Birbirinden farklı modelleri bulunan paspas çeşitlerini kendinizde konutta kalın ip tığ kullanmadan ya da tığ ile yapabilirsiniz. Son vakitlerin en trend örgü ipi olan kalın ve renkli ipleri kullanarak konutunuzun her köşesinde kullanabilirsiniz. Ayrıyeten en çok sevilen penye iplerden örülen paspaslardan sevdiklerinize yaparak onlara ikram edebilirsiniz. Paspası konutta örmeye karar verdiyseniz ve ip seçiminde zorlanıyorsanız banyonuzda kullandığınız renklere nazaran ayarlamanız banyonuzu daha şık gösterecektir.  Dileyenler ribbon ip kullanarak ribbon ipten paspas yapabilirler. Ribbon iplerle daha yumuşak ve daha ince olacaktır. İstediğiniz büyüklükte ve dekoratif bir biçimde paspas yapmak için sırasıyla adımları uygulamayı unutmayın…

KOLAY PASPAS NASIL YAPILIR?

İster kapı önünde isterseniz banyonuzda kullanabileceğiniz şık paspasları kendiniz tasarlayın. Kolay paspas yapılışı:

Gerekli materyaller:

Kayırmaz halı tabanı (delikli)

– İstediğiniz renk ve çeşit ip

– Kolay paspas imali

Paspas imali için öncelikle kaydırmaz tabanı gereksiniminiz olan ölçüde makasla kesme sürecini yapın.

Ardından  paspasınızın nasıl yapmak istediğinize ve büyüklüğüne karar verin. Bu noktada sizin büsbütün nasıl bir paspas istediğinize bağlıdır.

Püsküllü üzere istiyorsanız kaydırmaz teşhisin gerisinden ipi geçirip ön yüzeyde birleştirip ve püskülün uzunluğuna nazaran kesme sürecini yapın.

Şayet öreceğiniz paspası sık örgü olarak istiyorsanız seçtiğiniz ipi bir iğneye geçirin.

Kaydırmaz tabanın bir önünden bir gerisinde geçecek halde sıralayın. Bir diğer formül olarak da çaprazlama gidecek formda sıralayabilirsiniz.

Farklı ve renkli olsun istiyorsanız kaydırmaz tabanın deliklerini 10 sağa ve 10 üst olacak formda sayın.

Çaprazlama gidecek biçimde 1 ilmek ile başlayıp giderek artırın. Alt 10 ve üst 10 ilmeğe geldiğinizde tekrar daraltın ve alt 1. ilmeğe kadar yavaş yavaş küçültün. Farklı renklerle yaparsanız eşsiz bir manzara oluşturabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık